Polska postawiła FIS ultimatum. Rosjanie nie wystąpią w Zakopanem

‌Kamil Bortniczuk postawił ultimatum FIS. Polski minister sportu chciał wykluczenia rosyjskich i białoruskich zawodników z rywalizacji podczas mistrzostw świata w Zakopanem i udało mu się dopiąć swego.

Polska postawiła FIS ultimatum. Rosjanie nie wystąpią w Zakopanem
Polska postawiła FIS ultimatum. Rosjanie nie wystąpią w Zakopanem

Twarde ultimatum – Rosjanie albo MŚJ

Mistrzostwa świata juniorów w Zakopanem planowane są na początek marca. Organizatorzy już teraz odwołali ceremonię otwarcia, jednak sama impreza prawdopodobnie się odbędzie. Polskie władze chcą jednak, aby w wydarzeniu nie brali udziału zawodnicy z Białorusi oraz Rosji. Co ciekawe, Rosjanie są już w Polsce i deklarują gotowość do startu.

„Udział sportowców z kraju adresowa w sportach dziecięcych i młodzieżowych jest niedopuszczalny, Wysłaliśmy do FIS pismo z żądaniem wykluczenia Rosjan z zawodów w Zakopanem” – powiedział polski minister sportu w rozmowie z Onet Sport.

Decyzja FIS zapadła i zawodnicy z Rosji oraz Białorusi nie będą mogli wystąpić w Zakopanem. „‌”Brak mi słów. Bez Lillehammer. Bez skoków. Bez pokoju. Wracamy do domu” – czytamy na Instagramie rosyjskiej zawodniczki Aleksandry Kustowej.

Całą sprawę skomentował również Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. „‌Słyszę, że FIS w końcu też poszedł po rozum do głowy i duża zasługa w tym Kamila Bortniczuka i jego ultimatum dotyczącego MŚ juniorów w Zakopanem. Dobra robota!” – czytamy na Twitterze.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x