Polska bez turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów!

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła miasta-gospodarzy przyszłej edycji rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet i mężczyzn. Żaden z turniejów fazy interkontynentalnej nie zostanie rozegrany w Polsce! Czy są szanse na to, że nas Wisłą odbędą się turnieje finałowe?

Polska bez turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Siatkarska Liga Narodów 2022: Poznaliśmy gospodarzy

Na wstępie warto zaznaczyć, że w 2022 roku formuła Siatkarskiej Ligi Narodów (SLN 2022) będzie inna niż w latach poprzednich. Zarówno w zmaganiach siatkarzy, jak i siatkarek, udział weźmie po 16 reprezentacji, które w fazie zasadniczej rozegrają nie 15. a „tylko’ 12 meczów. Osiem najlepszych ekip awansuje do turnieju finałowego, który rozgrywany będzie w formule play-off: ćwierćfinały, półfinały, mecze o medale.

W fazie interkontynentalnej drużyny narodowe rywalizować będą przez trzy tygodnie, naprzemiennie siatkarze i siatkarki. FIVB w przyszłym roku postawi jeszcze mocniej na popularyzację siatkówki na świecie i stąd też miastami-gospodarzami zostały ośrodki położone w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji, w tym na przykład na Filipinach. Jak to wygląda w szczegółach?

Polskie siatkarki, które wkrótce powinny poznać nowego selekcjonera, zagrają w amerykańskim Shreveport-Bossier, filipińskim Pasay i w rosyjskiej Ufie. Biało-Czerwoni zmierzą się z rywalami w kanadyjskiej Ottawie, bułgarskiej Sofii i w rosyjskim Kemerowie.

Ostatnią nadzieją dla polskich kibiców, którzy chcieliby oglądać zmagania najlepszych siatkarskich zespołów świata w naszym kraju, jest turniej finałowy. Jego gospodarz nie został jeszcze ogłoszony. Liczymy przede wszystkim na finały siatkarzy, bo siatkarski w 2022 roku zagrają u siebie w Mistrzostwach Świata.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Polska bez turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P