Polska awansuje walkowerem do finału baraży?

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, działając w porozumieniu z Europejską Unią Piłkarską, poinformowała w poniedziałek o zawieszeniu wszystkich reprezentacji i drużyn z Rosji w rozgrywkach i pucharach międzynarodowych.

Polacy awansują bezpośrednio do finału baraży?

Biało-Czerwoni wygrają walkowerem?

W związku z brutalnym atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę FIFA w końcu wymierzyła sportowe sankcje w kierunku agresora. Sborna została wykluczona z międzynarodowych rozgrywek. Oznacza to, że reprezentacja Polski teoretycznie powinna wygrać walkowerem marcowy mecz z Rosją i tym samym znaleźć się bezpośrednio w finale baraży o awans do mistrzostw świata w Katarze. W takim wypadku rywalem Biało-Czerwonych w walce o mundial byłby zwycięzca pary Szwecja – Czechy.

Zdaniem rzecznika PZPN Polacy nie przejdą poprzez walkower do kolejnego etapu play-offów.

Nie mamy żadnych przecieków w tej sprawie. Widzieliśmy to, co wszyscy widzieli, czyli komunikat o wykluczeniu Rosji na czas nieokreślony. Pytanie: jak ten czas może długo potrwać. To problem FIFA, kiedy podejmie decyzję w tym względzie. A scenariusze, jakie mogą być, to jest gdybanie. Perspektywę tego, że otrzymamy walkower i automatycznie wejdziemy do finału baraży, uważam za nierealną. Bo jak się poczują w tej sytuacji Szwedzi i Czesi? Mówi się, że Rosjan mogliby zastąpić Słowacy, ale ci z kolei mają zaplanowany na 24 marca mecz towarzyski z Norwegią. Węgrzy natomiast grają w tym czasie z Serbią. No i, gdzie takie spotkanie miałoby się odbyć? – powiedział Jakub Kwiatkowski na antenie TVP Sport.

Źródło: TVP Sport

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x