Polscy szczypiorniści rozpoczynają fazę główną Mistrzostw Europy 2022!

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych awansowała z drugiego miejsca w grupie do fazy głównej Mistrzostw Europy w piłce ręcznej na Węgrzech i Słowacji. W czwartek Biało-Czerwoni zmierzą się z drużyną narodową Norwegii, a w kolejnych dniach rywalami naszych szczypiornistów będą Szwedzi, Rosjanie i Hiszpanie.

Polscy szczypiorniści rozpoczynają fazę główną Mistrzostw Europy 2022!
Polscy szczypiorniści rozpoczynają fazę główną Mistrzostw Europy 2022! (Fot.: Związek Piłki Ręcznej w Polsce/@HandballPolska on Twitter)

ME w piłce ręcznej: Polska zagra w czwartek z Norwegią

Polscy szczypiorniści fazę wstępna Mistrzostw Europy 2022 w piłce ręcznej mężczyzn zakończyli na drugim miejscu w grupie. Biało-Czerwoni wysoko pokonali drużyny narodowe Austrii i Białorusi, ale w spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu musieli uznać wyższość Niemców, którzy zwyciężyli różnicą aż siedmiu bramek (23:30).

Porażka ta mocno skomplikowała sprawę awansu do półfinałów mistrzostw Starego Kontynentu, do który awansują zaledwie po dwa najlepsze zespoły z dwóch sześciodrużynowych grup. Podopieczni Patryka Rombla w przeciwieństwie do trzech rywali, którzy mają na koncie po dwa oczka, zaczną zmagania z zerowym dorobkiem punktowym.

Jak trudne zadanie przed polskimi zawodnikami, widać chociażby po kursach analityków firm bukmacherskich, którzy oszacowali, że nasza drużyna narodowa zakończy zmagania na dziesiątym miejscu. Nasze szanse na wygraną z Norwegami, według tychże prognoz, nie przekraczają nawet 20%. Trzeba jednak pamiętać, że to sport, w którym wszystko może się zdarzyć.

W tymi miejscu warto przypomnieć końcówkę z najsławniejszego meczu pomiędzy Polakami a Norwegami, co też uczynił Związek Piłki Ręcznej na swoim twitterowym profilu:

Patryk Rombel podsumowuje pierwszą część EURO Handball 2022

Handball Polska on YouTube

Terminarz meczów „polskiej grupy” na ME w piłce ręcznej

Czwartek 20 stycznia:
15.30 – Rosja – Szwecja
18.00 – Niemcy – Hiszpania
20.30 – Polska – Norwegia
Piątek 21 stycznia:
15.30 – Rosja – Hiszpania
18.00 – Polska – Szwecja
20.30 – Niemcy – Norwegia
Niedziela 23 stycznia:
15.30 – Polska – Rosja
18.00 – Niemcy – Szwecja
20.30 – Hiszpania – Norwegia
Wtorek 25 stycznia:
15.30 – Polska – Hiszpania
18.00 – Niemcy – Rosja
20.30 – Szwecja – Norwegia

Przypominamy, że spotkania reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn podczas europejskiego czempionatu można śledzić na kanałach Eurosportu oraz w Metro TV.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Wiadomości sportowe

Back to top button