Polscy skoczkowie mają nowego trenera!

Polski Związek Narciarskich w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował we wtorek 5 kwietnia 2022 roku, że Austriak Thomas Thurnbichler został wybrany na stanowisko trenera głównego Kadry Narodowej A w skokach narciarskich. Tym samym potwierdziły się doniesienia medialne sprzed kilku dni.

Skoki narciarskie: Sezon 2021/2022 Pucharu Świata dobiegł końca!

PZN: Thomas Thurnbichler nowym trenerem polskich skoczków

Informacja o zakontraktowaniu Thomasa Thurnbichlera pojawiły się już kilka dni temu. Można powiedzieć, że w tej sprawie wygadał się sam prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner, który zdradził, że rozmowy z austriackim szkoleniowcem są zaawansowane. Tego samego dnia na stronie internetowej PZN pojawił się komunikat, w którym zdementowano doniesienia, że Austriak został już następcą Czecha Michala Doleżala. Do tego wydarzenia nawiązano dzisiaj na Twitrerze PZN, w poście przedstawiającym nowego trenera polskich skoczków.

Dziś ta saga dobiegła już końca. Co możemy powiedzieć o nowy trenerze reprezentacji Polski w skokach narciarskich? Wiadomo, że Thurnbichler w polskiej kadrze będzie miał aż czterech asystentów. Jednym z nich będzie mieszkający w Polsce Mathias Hafele. Sam Thurbichler również zamierza przenieść się do naszego kraju, a konkretnie do Krakowa.

Nowy opiekun między innymi Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra żyły Thurnbichler ma zaledwie 32 lata! W minionym sezonie, który nie był specjalnie udany dla Biało-Czerwonych, pełnił rolę asystentem Andreasa Widhoelzla w drużynie narodowej Austrii. Ale to on miał być tak naprawdę mózgiem tamtejszego sztabu szkoleniowego.

W ostatnich tygodniach w polskiej kadrze skoczków nie działo się dobrze. Było dużo publicznej polemiki pomiędzy byłym już trenerem i skoczkami z jednej strony a przedstawicielami PZN z drugiej. Wypada mieć nadzieję, że wybór nowego szkoleniowca kończy ten burzliwy czas.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Polscy skoczkowie mają nowego trenera!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P