Polscy skoczkowie mają nowego trenera!

Polski Związek Narciarskich w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował we wtorek 5 kwietnia 2022 roku, że Austriak Thomas Thurnbichler został wybrany na stanowisko trenera głównego Kadry Narodowej A w skokach narciarskich. Tym samym potwierdziły się doniesienia medialne sprzed kilku dni.

Skoki narciarskie: Sezon 2021/2022 Pucharu Świata dobiegł końca!

PZN: Thomas Thurnbichler nowym trenerem polskich skoczków

Informacja o zakontraktowaniu Thomasa Thurnbichlera pojawiły się już kilka dni temu. Można powiedzieć, że w tej sprawie wygadał się sam prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner, który zdradził, że rozmowy z austriackim szkoleniowcem są zaawansowane. Tego samego dnia na stronie internetowej PZN pojawił się komunikat, w którym zdementowano doniesienia, że Austriak został już następcą Czecha Michala Doleżala. Do tego wydarzenia nawiązano dzisiaj na Twitrerze PZN, w poście przedstawiającym nowego trenera polskich skoczków.

Dziś ta saga dobiegła już końca. Co możemy powiedzieć o nowy trenerze reprezentacji Polski w skokach narciarskich? Wiadomo, że Thurnbichler w polskiej kadrze będzie miał aż czterech asystentów. Jednym z nich będzie mieszkający w Polsce Mathias Hafele. Sam Thurbichler również zamierza przenieść się do naszego kraju, a konkretnie do Krakowa.

Nowy opiekun między innymi Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra żyły Thurnbichler ma zaledwie 32 lata! W minionym sezonie, który nie był specjalnie udany dla Biało-Czerwonych, pełnił rolę asystentem Andreasa Widhoelzla w drużynie narodowej Austrii. Ale to on miał być tak naprawdę mózgiem tamtejszego sztabu szkoleniowego.

W ostatnich tygodniach w polskiej kadrze skoczków nie działo się dobrze. Było dużo publicznej polemiki pomiędzy byłym już trenerem i skoczkami z jednej strony a przedstawicielami PZN z drugiej. Wypada mieć nadzieję, że wybór nowego szkoleniowca kończy ten burzliwy czas.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x