Polscy siatkarze z brązowym medalem Ligi Narodów 2022!

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn zdołała szybko pozbierać się po półfinałowej porażce z drużyną Stanów Zjednoczonych (0:3) i w niedzielnym meczu o brązowy medal Ligi Narodów 2022 nie dała najmniejszych szans Włochom (3:0). Tym samym Biało-Czerwoni po raz trzeci w historii zajęli miejsce na podium prestiżowych rozgrywek toczonych pod egidą FIVB.

Polscy siatkarze z brązowym medalem Ligi Narodów 2022! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Liga Narodów Mężczyzn 2022: Brązowy medal dla reprezentacji Polski

Po sobotnim półfinale, w którym polscy siatkarze dostali lekcję od drużyny narodowej Stanów Zjednoczonych, na selekcjonera Nikolę Grbicia i jego podopiecznych spadła lawina krytyki. Częściowo zasłużonej, bo zwłaszcza w trzecim secie byliśmy tylko tłem dla „Jankesów”, ale też często przesadzonej, bo szczyt formy ma przyjść podczas siatkarskiego mundialu, czyli za te cztery-pięć tygodni.

Biało-czerwoni na porażkę z USA zareagowali w najlepszy możliwy sposób, czyli przy pierwszej możliwej okazji pokazali siatkówkę, jakiej od nich oczekujemy. Włosi, choć grali na własnym parkiecie, nie byli w stanie przeciwstawić się polskiej maszynie. Tak naprawdę tylko w drugiej partii obserwowaliśmy zaciętą walkę, ale i w niej polscy siatkarze zdołali opanować sytuację i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Dla reprezentacji Polski to już trzeci medal w krótkiej historii Siatkarskiej Ligi Narodów. Rozgrywki powołane do życia w 2018 roku, w miejsce Ligi Światowej, choć są imprezą przede wszystkim komercyjną, cieszą się sporym prestiżem, więc każdy w nich sukcesy cieszy.

W tegorocznej edycji SLN Biało-Czerwoni, występujący po raz pierwszy pod wodza Nikoli Grbicia, przegrali tylko trzy z piętnastu spotkań. W fazie interkontynentalnej lepsi okazali się Włosi i Irańczycy, a podczas turnieju finałowego Amerykanie.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x