Polscy siatkarze wyróżnieni

Polscy siatkarze do lat 19 zostali w czwartek mistrzami świata. To nie koniec dobrych wieści, gdyż aż czterech z Biało-Czerwonych znalazło się w drużynie turnieju, a jeden dostał jeszcze większe wyróżnienie.

Polscy siatkarze wyróżnieni
Polscy siatkarze wyróżnieni

Złoci chłopcy Bąkiewicza

Młodzi siatkarze z Polski prowadzeni przez Michała Bąkiewicza zachwycili niemal cały świat podczas niedawno zakończonych mistrz. Nasza drużyna narodowa aż do półfinału nie przegrała żadnego seta, a i w samej końcówce imprezy poradziła sobie znakomicie, dzięki czemu ostatecznie sięgnęła po zwycięstwo.

Iran był jednym z głównych faworytów do wygrania mistrz, ponieważ to on organizował zawody. Biało-Czerwonym udało się jednak pokonać go 3:1. W finale było jeszcze „łatwiej”, gdyż w trzech setach Polska pokonała Bułgarię.

Dobry występ polskich młodych zawodników musiał zostać doceniony przez FIVB i tak też się stało. Aż czterech naszych zawodników wybrano do najlepszej drużyny turniejowej. Wyróżnienie trafiło do Kamila Szymendery, Jakuba Hawryluka, Jakuba Majchrzaka oraz Tytusa Nowika. Oprócz Polaków w siódemce mistrzostw znalazło się dwóch Bułgarów, Stoil Palew i Aleksandar Nikołow, a także przedstawiciel gospodarzy – Yousef Kazemi.

Nowik siatkarzem mistrzostw świata

Znakomitą wiadomością jest także bez wątpienia fakt, że Tytus Nowik otrzymał tytuł najlepszego siatkarza mistrzostw świata do lat 19. Atakujący Gwardii Wrocław w każdym spotkaniu turnieju zdobył dwucyfrową liczbę punktów. W finale skutecznie zaatakował 20 razy, a w pojedynku półfinałowym z Iranem zdobył łącznie 25 punktów, czyli wygrał indywidualnie jednego seta.

Kibice w naszym kraju powinni mieć nadzieję, że równie dobrze, co młodzieży, pójdzie także seniorom. Od 1 września trwają mistrzostwa Europy mężczyzn w siatkówce. Polska, jeden z głównych faworytów turnieju, jest na razie po jednym meczu – zwycięstwie 3:1 nad Portugalią. 4 września podopieczni trenera Heynena zmierzą się z Serbią.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button