Polscy siatkarze rozpoczynają zmagania w turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów 2019

W środę 10 lipca o godzinie 23:30 czasu polskiego reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn zmierzy się z drużyną narodową Brazylii. Spotkanie to zainauguruje turniej Final Six FIVB Volleyball Nations League, który do poniedziałku 15 lipca będzie toczył się w Chicago.

Polscy siatkarze rozpoczynają zmagania w turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 (Fot.: FIVB/volleyball.world)
Polscy siatkarze rozpoczynają zmagania w turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Selekcjoner Vital Heynen, który doleci do swoich podopiecznych zaledwie na parę godzin przed samym spotkaniem, zdecydował, że w turnieju finałowym SLNm 2019 wystąpią dublerzy. Najlepsza dwunastka zawodników została w kraju, gdzie przygotowuje się do olimpijskich kwalifikacji, które już w pierwszej połowie sierpnia.

Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że to właśni ci dublerzy w dużej mierze wywalczyli awans do Final Six drugiej edycji FIVB Volleyball Nations League, więc występy w decydującej fazie będą dla nich swoistą nagrodą i szansą na awans w reprezentacyjnej hierarchii. Nie będzie jednak łatwo przebić się do pierwszego zestawienia.

Trzeba bowiem pamiętać, że tworzą je obecnie trenujący w Zakopanem Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski czy Damian Wojtaszek. Nie wolno też zapominać o Bartoszu Kurku.

Tak czy inaczej, wydaje się, że obecnie mamy wakat na pozycji drugiego atakującego i czwartego środkowego. To spora szansa dla zawodników, którzy zagrają w Chicago. Najpierw przeciwko Brazylii, a dzień później z Iranem.

Skład reprezentacji Polski na Final Six Ligi Narodów 2019 w Chicago (USA):
Rozgrywający: Marcin Janusz, Marcin Komenda.
Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj.
Środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Andrzej Wrona.
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Tomasz Fornal.
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Popiwczak.

Więcej o samym turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 przeczytasz na Blogu Volley24, gdzie przeanalizowano składy wszystkich uczestników oraz podano typy z analizami.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) + bonus 3 x 777 PLN – www.betfan.pl
Sport
Wiadomości sportowe z najpopularniejszych w kraju dyscyplin. Analizy i typy bukmacherskie od najlepszych w Polsce typerów.

Najlepsi bukmacherzy

betfan online bonus 2021

Zakłady bukmacherskie