Polka ze złotem Mistrzostw Europy Masters w Biegach Górskich

Barbara Prymakowska wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy Masters w Biegach Górskich. Polka pokonała bardzo wymagającą 10-kilometrową trasę w czasie 1:42:24.

Polka ze złotem Mistrzostw Europy Masters w Biegach Górskich (fot. Barbara Prymakowska/Facebook)

Wiek to tylko liczba

79-letnia Barbara Prymakowska zaprezentowała w La Féclaz we Francji świetną formę. Tarnowianka z czasem 1:42:24 wygrała bieg w kategorii wiekowej K-75. Rywalka Daniela Bruno Di Clarafond z Włoch straciła na mecie do Prymakowskiej aż 40 min.

Święto górskiego biegania Mistrzostwa Europy Masters w Biegach Górskich La Feclaz na urokliwej choć niełatwej trasie. Ostatni odcinek trasy 1,3 km do osiągnięcia mety bardzo stromy. Mont Blanc zamrugał do mnie co dało mi ogromną radość. W kategorii K75 uplasowałam się na 1 pozycji zdobywając złoty medal, mój rezultat 1.42 przed Włoszką 2.22. Wysłuchałam Mazurka po raz siódmy i oczy się zaszkliły” – napisała Barbara Prymakowska w mediach społecznościowych.

fot. Barbara Prymakowska/Facebook

Nasza biegaczka ciągle udowadnia, że wiek to tylko liczba. Przygodę ze sportami wytrzymałościowymi zaczęła dosyć późno. Dopiero w wieku 58 lat przebiegła swój pierwszy maraton. Okazało się, że był to początek pięknej przygody. W ubiegłym roku Tarnowianka już 10 raz wzięła udział w biegu na Kasprowy Wierch. Udało się jej wbiec na szczyt w czasie 1 godz. i 45 min. Warto zwrócić uwagę, że wejście na Kasprowy Wierch zazwyczaj zajmuje ok. 3 godz. Bieganie to nie jedyna aktywność, którą uprawia 79-latka. Z sukcesami również jeździ na nartach i na rolkach, pływa,a także uprawia gimnastykę. Warto również zaznaczyć, że w wieku 68 lat zdobyła Mont Blanc – co czyni ją najstarszą Polką, która może pochwalić się takim wyczynem.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x