Półfinał ME nie dla polskich siatkarek! Trener Nawrocki odchodzi?!

We wtorkowym meczu 1/4 finału EuroVolleyW 2021 reprezentacja Polski w siatkówce kobiet nie sprostała drużynie narodowej Turcji i pożegnała się z walką o medale mistrzostw Starego Kontynentu. Wiele wskazuje na to, że to koniec misji Jacka Nawrockiego na stanowisku selekcjonera żeńskiej reprezentacji.

Półfinał ME nie dla polskich siatkarek! Trener Nawrocki odchodzi?!
Półfinał ME nie dla polskich siatkarek! Trener Nawrocki odchodzi?! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

EuroVolleyW 2021 już bez Polek

Biało-Czerwone świetnie rozpoczęły zmagania w MEK 2021, wygrywając cztery pierwsze spotkania fazy grupowej za komplet punktów. W tym kluczowy pojedynek z Niemkami. Niestety później było już tylko gorzej. Porażka 1:3 z Bułgarią, pomimo wygrania pierwszego seta i strata pierwszego miejsca w grupie. W 1/8 finału koszmarne spotkanie z Ukrainą, wygrane ostatecznie 3:1, które nie wróżyło nic dobrego przed konfrontacją z Turczynkami.

Ćwierćfinał rozpoczął się dla nas nieźle. Polki miały nawet trzy punkty przewagi, ale dobra gra skończyła się w połowie pierwszego seta, przegranego ostatecznie aż 18:25. W drugim było jeszcze gorzej, (14:25). W secie ostatniej szansy Stysiak i spółka podjęły walkę, ale i tę partię przegrały (23:25), co oznaczało koniec marzeń o sukcesie na EuroVolley 2021.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że mecz z Turcją był ostatnim dla Jacka Nawrockiego w roli selekcjonera żeńskiej reprezentacji. Po sześciu latach pracy w kadrze doświadczony trener ma objąć zespół Chemika Police, a PZPS prawdopodobnie nie wyrazi zgody na łączenie obu stanowisk. Co na temat swojej przyszłości ma do powiedzenia sam Jacek Nawrocki?

„Na razie nie myślę o przyszłości. Cały czas byłem skupiony na tym, co się dzieje tu i teraz. Dalej jestem myślami przy ćwierćfinale. Myślę, że potrzeba trochę czasu, aby spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy. Na pewno nie zrobię tego dzisiaj czy jutro”. – MÓWIŁ NA Antenie Polsatu Sport.

Przypominamy, że w przyszłym roku polskie siatkarki wystąpią w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów oraz przede wszystkim na Mistrzostwach Świata 2022, których Polska będzie współgospodarzem. To najważniejsza impreza w historii żeńskiej siatkówki w naszym kraju, więc decyzja odnośnie selekcjonera musi być gruntownie przemyślana.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Wiadomości sportowe

Back to top button