Polacy z medalami na mistrzostwach świata w MMA!

Paulina Wiśniewska, Paulina Kontna i Dominika Steczkowska zdobyły brązowe medale podczas trwających mistrzostw świata w amatorskim MMA. W czwartym dniu imprezy do finałów zakwalifikowali się Magdalena Czaban oraz Michał Borowski.

Polacy z medalami na mistrzostwach świata w MMA!
Polacy z medalami na mistrzostwach świata w MMA! (fot. Stowarzyszenie MMA Polska)

Polskie sukcesy na IMMAF 2022 w Serbii

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 rozpoczęły się 12 lutego w Serbii. W czwartym dniu zawodów w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział: Michał Borowski, Paulina Kontna, Paulina Wiśniewska, Magdalena Czaban i Dominika Steczkowska. Michał Borowski pokonał swojego rywala na punkty, a Magdalena Czaban wygrała przez poddanie. Oboje więc awansowali do finałów mistrzostw. Pozostałe panie musiał dziś uznać wyższość swoich przeciwniczek i kończą zawody z brązowymi medalami. 

Najnowsze wiadomości napawają optymizmem, a obecność naszych rodaków w finale oznacza, że czekają nas wkrótce wieści o kolejnych medalach.

Magdalena Czaban jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w kadrze Polski. W finale turnieju w Serbii, powalczy o drugi tytuł mistrzostw świata. Po raz pierwszy Polka wywalczyła złoto mistrzostw świata w roku 2019. W tym samym roku zdobyła też tytuł mistrzyni Europy, który wywalczyła również w roku 2021 i 2022.

Warto zobaczyć: Walka Omielańczuk – Kita na KSW 79

Michał Borowski ma na swoim koncie kilkadziesiąt amatorskich pojedynków. Po raz pierwszy bierze jednak udział w mistrzostwach świata. Podczas mistrzostw Europy, które odbyły się we wrześniu roku 2022 wywalczył srebro. 

Oficjalne wyniki czwartego dnia zmagań:

Seniorzy:

  • Waga atomowa 47,7kg (105 lbs) – Magdalena Czaban pokonała Victoria Anthony (USA) przez poddanie, 2:21, runda 3
  • Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Raquel Gonzalez Garcia (Hiszpania) pokonała Paulinę Wiśniewską niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-29)
  • Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Nikolija Milosevic (Serbia) pokonała Paulinę Kontną przez duszenie, 1:15, runda 2

Juniorzy:

  • Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Eva Erdelyiova (Słowacja) pokonała Dominikę Steczkowską przez poddanie, 1:26, runda 1
  • Waga lekka 70,3 kg (155 lb) – Michał Borowski pokonał Altina Zenuni (Niemcy) jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 30-27)

Źródło: Sport1

4.9 / 5. Ocen: 51

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x