Pogromca mistrzów olimpijskich zagra w PGE Skrze Bełchatów!

W środowe popołudnie PGE Skra Bełchatów ogłosiła transfer kolejnego przyjmującego. Po Włochu Filippo Lanzy do ekipy dziewięciokrotnych mistrzów Polski dołączył Lukaš Vašina, podstawowy zawodnik reprezentacji Czech.

Pogromca mistrzów olimpijskich zagra w PGE Skrze Bełchatów! (Fot.: PGE Skra Bełchatów/Twitter)

Lukas Vasina wzmocnił PGE Skrę Bełchatów

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym, utalentowany 23-latek z Czech związał się z drużyną PGE Skry Bełchatów dwuletnią umową, a włodarzom klubu z naszego miasta miał wpaść w oko jesienią minionego roku podczas turnieju finałowego mistrzostw Starego Kontynentu, w którym nasi południowi sąsiedzi sensacyjnie wyeliminowali Francuzów, świeżo upieczonych mistrzów olimpijskich z Tokio. Najnowszy nabytek żółto-czarnych zdobył w tamtym pojedynku 15 oczek, popisując się bardzo wysoką skutecznością w ataku (71%).

Co jeszcze możemy powiedzieć o czeskim przyjmującym bełchatowskiego klubu? Lukaš Vašina urodził się 6 lipca 1999 r. Siatkarskie treningi rozpoczął w mieście Česká Třebová pod okiem swojego ojca. Do 2018 r. grał w zespole VK Ostrava, skąd trafił do VK ČEZ Karlovarsko. Z tą drużyną w dwóch ostatnich sezonach sięgał po mistrzostwo Czech. W 2017 r. Vašina wywalczył z reprezentacją Czech złoty medal mistrzostw Europy kadetów. Rok później zdobył srebro podczas mistrzostw Europy juniorów, a następnie trafił do pierwszej reprezentacji, w której błysnął w EuroVolley 2021, o czym wspomnieliśmy wcześniej.

„To mój pierwszy zagraniczny kontrakt i nie mogę się doczekać aż zaczniemy wspólną pracę. Przechodzę do czołowego klubu w Polsce, więc moje cele muszą być wysokie. Chcę ciężko pracować i grać najlepiej, jak tylko potrafię, tak aby wszyscy w Bełchatowie byli ze mnie zadowoleni. Wiem, że PGE Skra ma liczne grono fantastycznych kibiców i liczę na ich wsparcie.” – powiedział Lukaš Vašina po związaniu się z bełchatowskim klubem.

Utalentowany reprezentant Czech będzie miał się od kogo uczyć w Bełchatowie. Kilkadziesiąt godzin temu PGE Skra poinformowała o zakontraktowaniu doświadczonego Filippo Lanzy. Wcześniej przedstawiono też nowy sztab szkoleniowy, na którego czele stanął Brytyjczyk Jooel Banks, któremu pomagać będzie między innymi Michał Bąkiewicz.

Źródło: volley24.pl/PGE Skra Bełchatów (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x