Podolski wrócił do treningów w Górniku!

Lukas Podolski jest już w Zabrzu, gdzie z pozostałymi zawodnikami miejscowego Górnika przygotowuje się do sobotniego meczu 7. kolejki rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. Czy mistrz świata z 2014 roku ma szansę na występ przeciwko Cracovii?

Podolski wrócił do treningów w Górniku! (Fot.: Lukas Podolski/poldi_official on Instagram)

Czy Lukas Podolski zagra z Cracovią?

Mniej więcej dwa tygodnie temu Górnik Zabrze poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym, że Lukas Podolski przebywa w Niemczech na kwarantannie po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Jednocześnie uspokojono fanów „Trójkolorowych”, że doświadczony napastnik nie ma żadnych objawów choroby i czuje się dobrze.

Przypominamy, że popularny „Poldi” wybrał się do Niemiec z powodu urazu pleców, który uniemożliwił mu występ w wyjazdowym meczu przeciwko Jagiellonii Białystok. Mistrz świata z 2014 roku pojechał na konsultacje do lekarza Bayernu Monachium. Podczas tego pobytu okazało się, że zawodnik 14-krotnych mistrzów naszego kraju jest zakażony koronawirusem, choć nic na to nie wskazywało.

Niemieckie przepisy sanitarne są wyjątkowo restrykcyjne, więc Lukas Podolski musiał zostać w kraju i odbyć kilkunastodniową kwarantannę, przez co stracił między innymi derbowy mecz z Piastem Gliwice (0:1). Wielu kibiców Górnika Zabrze i całej PKO Bank Polski Ekstraklasy zastanawiało się, kiedy największa gwiazda naszej ligi wróci do kraju i wznowi treningi. Odpowiedź przyszła w czwartkowe popołudnie.

„Przygotowania do meczu z Cracovią wchodzą w finałową fazę. Zespół już w komplecie z @Podolski10 trenuje przed sobotnim starciem z „Pasami”. – napisano na oficjalnym koncie Górnika Zabrze na portalu społecznościowym Twitter.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Lukas Podolski znajdzie się w kadrze Górnika na sobotnie spotkanie z Cracovią, które zabrzanie rozegrają na wyjeździe. Początek o godzinie 15:00. Czy „Poldiego” należy spodziewać się w wyjściowej jedenastce? Przerwa w treningach z drużyną była na tyle długa, że najprawdopodobniej as zabrzan pojawi się w roli jokera.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button