Podano skład reprezentacji Polski na igrzyska paraolimpijskie w Pekinie

Już za miesiąc rozpoczną się w Pekinie Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie. W składzie polskiej reprezentacji znalazło się dziewięciu sportowców. Na chorążych wytypowano Andrzeja Szczęsnego oraz Iwetę Faron.

Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022 rozpoczną się 4 marca

Skład Polaków na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022

Oficjalnie ogłoszono listę zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na zbliżającym się turnieju. W kadrze narodowej znaleźli się: snowboardzista Wojciech Taraba, brązowy medalista z Pjongczang w slalomie gigancie (monoski) Igor Sikorski, wcześniej wymieniony narciarz alpejski Andrzej Szczęsny, biathloniści i biegacze narciarscy: Monika Kukla, Krzysztof Plewa, Witold Skupień oraz Piotr Garbowski, startujący z przewodnikiem Jakubem Twardowskim, a także Iweta Faron. Pierwszy zdobyty krążek w Pekinie będzie osiemsetnym medalem w historii polskiego sportu paraolimpijskiego wywalczonym na igrzyskach.

Mimo stosunkowo niewielkiej liczby zawodników reprezentujących nasz kraj, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Łukasz Szeliga, jest pełen optymizmu. – Mamy w składzie trzech zawodników, którzy mają realne szanse na medal, a jakikolwiek medal będzie sukcesem zimowego sportu paraolimpijskiego. Zimą rywalizacja odbywa się jedynie w sześciu dyscyplinach, a w Polacy uzyskali kwalifikację w czterech z nich – powiedział.

Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie wystartują już 4 marca.

Źródło: Polsat Sport

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button