PlusLiga: Zapowiedź i plan transmisji 11. kolejki! (10-13 grudnia)

Najciekawsze spotkania 11. kolejki PlusLigi rozegrane zostaną na jej otwarcie i zamknięcie. W piątek 10 grudnia Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie Indykpol AZS Olsztyn, w poniedziałek 13 grudnia Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się PGE Skrą Bełchatów. Wszystkie siedem spotkań będzie można obejrzeć na żywo na sportowych antenach Telewizji Polsat.

PlusLiga: Zapowiedź i plan transmisji 11. kolejki! (10-13 grudnia) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Zapowiedź 11. kolejki PlusLigi

Po dobrym starcie sezonu 2021/2022 PlusLigi niektórzy komentatorzy widzieli w siatkarzach Indykpolu AZS Olsztyn „czarnego konia” zmagań. Inni podkreślali, że dopiero grudzień będzie dla tej drużyny miesiącem prawdy, bo właśnie w tym czasie ekipie z Warmii przyjdzie się zmierzyć z krajowym topem. Pierwszy test wypadł blado. Mowa o przegranym 0:3 meczu z Jastrzębskim Węglem. Z ZAKSĄ łatwiej nie będzie, ale w sporcie wszystko jest możliwe. Jeśli swój dzień będą mieli atakujący Karol Butryn i przyjmujący Torey DeFalco, to olsztynianie mogą faworyta nastraszyć, choć wygrana jest mało prawdopodobna.

W sobotę 11 grudnia odbędą się dwa pojedynki o punkty „Ligi Mistrzów Świata”. W pierwszym z nich Cuprum Lubin podejmie zespół Jastrzębskiego Węgla. W drugim Cerrad Enea Czarni Radom zmierzą się z wciąż szukającą pierwszej wygranej w sezonie Stalą Nysa. Zapowiada nam się pojedynek atakujących, Rafała Faryny i Wassima Ben Tary, który może być ozdobą tej potyczki.

Niedziela 12 grudnia z PlusLigą to aż trzy mecze. Dzień rozpoczniemy pojedynkiem GKS-u Katowice z Projektem Warszawa, w którym to goście będą zdecydowanym faworytem. Następnie czeka nas konfrontacja Ślepska Malow Suwałki z Asseco Resovią Rzeszów, a na deser starcie Trefla Gdańsk z beniaminkiem LUK Lublin.

Prawdziwy creme de la creme czekać będzie na kibiców polskiej siatkówki w poniedziałek, kiedy to mająca ogromne aspiracje Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie PGE Skrę Bełchatów, która co roku od około dwóch dekad liczy się w walce o medale.

PlusLiga: Plan transmisji na 10-13 grudnia

Jak co tydzień, wszystkie mecze nachodzącej kolejki PlusLigi będzie można zobaczyć na żywo w Telewizji Polsat. Konkretnie na jej głównej antenie sportowej, czyli w Polsacie Sport. Jak to będzie wyglądało w szczegółach?

Po 10. kolejkach stawce przewodzi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która nie zaznała jeszcze smaku porażki, tracąc dotychczas zaledwie dwa punkty. Za plecami wicemistrzów naszego kraju znajdują się mistrzowie, a dalej Projekt Warszawa. Pisząc krótko, na czele tabeli w komplecie medaliści z poprzedniego sezonu.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button