PlusLiga: ZAKSA odzyskała mistrzowski tytuł!

Nadspodziewanie łatwo siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poradzili sobie w czwartym meczu finałów PlusLigi 2021/2022 pokonując drużynę Jastrzębskiego Węgla na wyjeździe bez straty seta. Tym samym kędzierzynianie zwyciężyli po raz trzeci w finałowej serii, dzięki czemu po roku odzyskali mistrzowski tytuł!

PlusLiga: ZAKSA odzyskała mistrzowski tytuł! (Fot.: PLS/@PlusLiga_ on Twitter)

Grupa Azoty ZAKSA po raz dziesiąty siatkarski mistrzem Polski

Po trzech spotkaniach finałowej rywalizacji, toczonej w tym roku do trzech wygranych, siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prowadzili 2:1 i w sobotę stanęli przed szansą zamknięcia zmagań o złoty medal Mistrzostw Polski 2022 w piłce siatkowej mężczyzn. Eksperci wskazywali na to, że mecz numer trzy wygrali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy tym samym przerwali serię siedmiu kolejnych porażek z kędzierzynianami. Ponadto zwracano uwagę, że ZAKSA będzie musiała sobie radzić bez środkowego Norberta Hubera, który nabawił się poważnej kontuzji.

To wszystko miało być zapowiedzią niezwykle zażartej batalii w sobotnie popołudnie, ale nic takiego nie miało miejsca. Podopieczni Gheroghe Cretu przyjechali do Jastrzębia Zdroju jak po swoje, pokonali gospodarzy w trzech setach, nie pozostawiając najmniejszych wątpliwości co do swojej wyższości. Goście wygrywali sety do 23, 17 i 21 i tym samym cały mecz 3:0, a finałową serię w stosunku 3:1.

Dla siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla to już dziewiąty tytuł w historii klubu. Grupa Azoty ZAKSA, podobnie jak Jastrzębski Węgiel oraz po raz pierwszy w historii brązowy Aluron CMC Warta Zawiercie, będzie reprezentowała polską PlusLigę w przyszłej edycji Ligi Mistrzów CEV!

Zanim jednak obecny sezon dobiegnie końca, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegra jeszcze jedno spotkania. Siatkarze z Opolszczyzny już w najbliższą niedzielę zmierzą się w słoweńskiej Lublanie z Itasem Trentino w wielkim finale siatkarskiej LM 2021/2022.

PlusLiga: Fotogaleria z finałowego meczu sezonu 2021/2022

Źródło: volley24.pl