PlusLiga: Obrońca tytułu ostatnim półfinalistą! (Plan transmisji 1/2 finału)

Siatkarscy mistrzowie Polski z Jastrzębia Zdroju, za sprawą zwycięstwa 3:0 z Treflem Gdańsk, uzupełnili w środę grono półfinalistów sezonu 2021/2022 PlusLigi. Walka o wielki finał „Ligi Mistrzów Świata” startuje już w najbliższą sobotę i toczyć się będzie do dwóch wygranych. Jak wygląda szczegółowy plan transmisji na najbliższe dni?

PlusLiga: Obrońca tytułu ostatnim półfinalistą! (Plan transmisji 1/2 finału) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Jastrzębski Węgiel pokonał Trefla Gdańsk i zagra o medale PlusLigi

Ćwierćfinałowa rywalizacja pomiędzy broniącym tytułu Jastrzębskim Węglem a Treflem Gdańsk zaczęła się od trzęsienia ziemi, jakim było odwrócenie losów pierwszego meczu przez gdańszczan, którzy sensacyjnie wyciągnęli spotkanie od stanu 0:2 w setach. W Gdańsku jastrzębianie byli jednak górą w trzech setach, ale dwa pierwsze były bardzo zacięte. Zupełnie inny przebieg miała środowa, decydująca konfrontacja. „Gdańskie Lwy” borykały się z problemami zdrowotnymi i nie były w stanie przeciwstawić się faworytowi, którym tym razem zwyciężył bardzo pewnie i wysoko w trzech setach.

Radość Jastrzębskiego Węgla z awansu do strefy medalowej została zmącona przez tragedię w KWK Pniówek, gdzie w katastrofie górniczej, do której doszło w nocy z wtorku na środę, zginęło pięciu górników, a siedem osób wciąż pozostaje pod ziemią.

Wypowiedzi po meczu Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (20.04.2022)

Półfinały PlusLigi 2021/2022

Półfinały sezonu 2021/2022 PlusLigi rozpoczną się już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia, kiedy to odbędą się dwa pierwsze mecze. O godzinie 14:45 na parkiecie pojawią się siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Aluronu CMC Warty Zawiercie. O 17:30 Jastrzębski Węgiel zagra z PGE Skrą Bełchatów.

We wtorek 26 kwietnia możemy poznać obu finalistów. Pod warunkiem, że po raz drugi zwyciężą ekipy, które wygrały w sobotę. O 17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a o 20:30 PGE Skra Bełchatów drużynę Jastrzębskiego Węgla.

Wszystkie te spotkania, a także potyczki o niższe lokaty, pokaże na żywo oczywiście w swoich kanałach sportowych Telewizja Polsat. Będzie można je zobaczyć również za pośrednictwem Internetu, na platformie Polsat Box Go.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x