PlusLiga: Mistrz olimpijski już w Jastrzębskim Węglu!

W cieniu rywalizacji w siatkarskich Mistrzostwach Europy 2021, kluby PlusLigi, w okrojonych o reprezentantów składach, przygotowują się do startu sezonu 2021/2022. Nie inaczej jest w przypadku aktualnych mistrzów Polski, drużyny Jastrzębskiego Węgla, do których właśnie dołączył pierwszy z mistrzów olimpijskich, Stephen Boyer!

PlusLiga: Mistrz olimpijski już w Jastrzębskim Węglu! (Fot.: Jastrzębski Węgiel/materiały prasowe)

Stephen Boyer dołączył do Jastrzębskiego Węgla

Obecność francuskiego atakującego już na tym etapie przygotowań do nowego sezonu klubowego jest sporym zaskoczeniem. Wydawało się, że Stephen Boyer, mistrz olimpijski z Tokio, znajdzie się w składzie drużyny narodowej na rozpoczynające się 1 września CEV Mistrzostwa Europy 2021, które zostaną zwieńczone meczami od medale, zaplanowanymi na niedzielę 19 września w katowickim „Spodku”.

W reprezentacji Francji po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 doszło jednak do zmian w sztabie szkoleniowym. Były one zaplanowane i ogłoszone już wiele miesięcy temu, ale pandemia przesunęła wszystko o rok. Ferdinanda Tillie zastąpił słynny Brazylijczyk Bernardo Rezende, który ma nieco inne spojrzenie.

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard, Kellian Motta Paes.
Opposites: Jean Patry, Theo Faure, Ibrahim Lawani.
Przyjmujący: Earvin Ngapeth, Trevor Clevenot, Yacine Louati, Luka Basic, Francois Rebeyrol.
Środkowi: Barthelemy Chinenyeze, Nicolas Le Goff, Daryl Bultor, Henry Mederic, Mousse Gueye.
Libero: Jenia Grebennikov, Benjamin Diez.

Jak widać powyżej, w składzie na turniej finałowy EuroVolleyM 2021 znalazł się drugi z mistrzów olimpijskich, który w sezonie 2021/2022 będzie bronił barw Jastrzębskiego Węgla, rozgrywający Benjamin Toniutti, który dołączy do mistrzów naszego kraju po zakończeniu imprezy, czyli najprawdopodobniej w drugiej połowie września, na dwa tygodnie przed pierwszą kolejką PlusLigi.

Póki co bez niego w składzie jastrzębianie przygotowują się do obrony mistrzowskiego tytułu, drugiego w historii górniczego klubu. W okresie przygotowawczym nie zabraknie licznych sparingów, podczas których będzie można prawdopodobnie oglądać Stephena Boyera.

Plan sparingów Jastrzębskiego Węgla

Patrząc na rozpiskę gier sparingowych Jastrzębskiego Węgla, najciekawiej zapowiada nam się turniej Giganci Siatkówki, w którym wystąpią renomowane zespoły z Polski i tureckiej PlusLigi. Wartościowe powinny być również mecze towarzyskie z drużyną Aluronu CMC Warty Zawiercie, która ma w swoich szeregach między innymi brązowego medalistę igrzysk w Tokio, Argentyńczyka Facundo Conte oraz aktualnego mistrza Europy, Serba Urosa Kovacevicia.

28 sierpnia 2021, 14:45: BBTS Bielsko-Biała (u siebie)
3 września: Cuprum Lubin (u siebie)
10 września: Aluron CMC Warta Zawiercie (u siebie)
16-17 września: Turniej w Nysie (Stali Nysa, Cuprum Lubin, Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
24 września: Prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia (u siebie)
25-26 września: Turniej Tauron Giganci Siatkówki w Jelczu-Laskowicach (PGE Skra Bełchatów, Fenerbahce Stambuł, Galatasaray Stambuł)
29 września: Aluron CMC Warta Zawiercie (na wyjeździe).

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nowy sezon PlusLigi, nazywanej też „Ligą Mistrzów Świata”, rozpoczną w pierwszym weekend października od meczu z beniaminkiem rozgrywek, Luk Politechniką Lublin.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button