PlusLiga: Hity weekendu dla PGE Skry i Grupy Azoty ZAKSA!

Za nami szósta kolejka zmagań w sezonie 2021/2022 „Ligi Mistrzów Świata”. Podobnie jak dwie poprzednie stała ona pod znakiem ligowych klasyków. Zwycięsko wyszli z nich siatkarze z Kędzierzyna-Koźla i Bełchatowa. Kolejny komplet punktów do swojego konta dopisał też broniący tytułu Jastrzębski Węgiel.

PlusLiga: Hity weekendu dla PGE Skry i Grupy Azoty ZAKSA! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

PlusLiga: ZAKSA na czele, PGE Skra wyprzedziła Asseco Resovię

Szóstą kolejkę PlusLigi 2021/2022 rozpoczęliśmy w Lublinie, gdzie miejscowy LUK podejmował Indykpol AZS Olsztyn. Beniaminek i ekipa z Warmii stworzyły kapitalne, pięciosetowe widowisko, w którym ostatecznie lepsi okazali się przyjezdni. Głównie za sprawą znakomitej postawy atakującego Karola Butryna i przyjmującego Toreya DeFalco. Ten pierwszy został doceniony również przez komisarza zawodów, który wręczył mu statuetkę dla MVP spotkania.

W sobotę i niedzielę rozegranych zostało łącznie aż sześć spotkań o ligowe punkty. W pierwszym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie dała większych szans Asseco Resovii Rzeszów, zwyciężając na własnym parkiecie 3:1. Bohaterem drużyny gospodarzy po raz kolejny został atakujący Łukasz Kaczmarek, który zapisał na swoim koncie aż 20 punktów. W dniu 6 listopada komplet oczek wywalczyły też Cuprum Lubin i Aluron CMC Warta Zawiercie, które pokonały borykające się z problemami kadrowymi zespołu GKS-u Katowice (3:1) i Cerrad Enea Czarnych Radom (3:0).

Siatkarską niedzielę rozpoczęliśmy w Warszawie, gdzie miejscowy Projekt podejmował w Arenie Bemowo PGE Skrę Bełchatów. W zgodnej ocenie analityków firm bukmacherskich faworytem tego starcia była drużyna gospodarza, ale przyjezdni spłatali figla wszystkim specom, zwyciężając 3:0. Głównie za sprawa kapitalnej postawy Dicka Kooya) 15 punktów i MVP) oraz Mateusza Bieńka, który popisał się aż sześcioma asami serwisowymi!!!

Ponadto Jastrzębski Węgiel nie dał większych szans Treflowi Gdańsk, pokonując go na własnym boisku 3:0. Wrażenie zrobił zwłaszcza pierwszy set w wykonaniu mistrzów naszego kraju, wygrany do 14. W meczu zamykającym kolejkę, będąca bez formy Stal Nysa musiała uznać wyższość Ślepska Malow Suwałki, a bohaterem spotkania został atakujący gości, Bartłomiej Bołądź, który zdobył grupo ponad 20 oczek.

Wyniki 14. kolejki PlusLigi

Fot.: PlusLiga/Twitter

Siódma kolejka PlusLigi 2021/2022 wystartuje w piątek 12. listopada meczem GKS-u Katowice z Cerrad Enea Czarnymi Radom, ale już w środę 10 listopada czekają nas dwa mecze 13. kolejki zmagań o siatkarskie mistrzostwo Polski. Awansem zagrają nasi przedstawiciele w Lidze Mistrzów CEV. O godzinie 17:30 mecz na szczycie „Ligi Mistrzów Świata”, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontra Jastrzębski Węgiel. Trzy godziny później Projekt Warszawa zagra na wyjeździe ze Stalą Nysa. Będzie się działo!

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X