PlusLiga: Gwiazda ZAKSY poważnie kontuzjowana!

Podczas trzeciego meczu finałowego PlusLigi, w którym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała 1:3 z Jastrzębskim Węglem, środkowy Norbert Huber musiał opuścić parkiet z powodu kontuzji. Niestety diagnoza potwierdziła najgorsze obawy. Reprezentanta Polski nie zobaczymy na boisku przez długie miesiące.

PlusLiga: Gwiazda ZAKSY poważnie kontuzjowana! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Norbert Huber kontuzjowany

23-letni Norbert Huber był jednym z wyróżniających się siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podczas środowego meczu finałowego, podobnie jak podczas całego sezonu 2021/2022 „Ligi Mistrzów Świata”. Niestety w czwartym secie, przy stanie 19:19 przy nabiegu do ataku środkowy kędzierzynian doznał groźnie wyglądającej kontuzji. Z boiska znieśli koledzy i szybko okazało się, że zawodnik klubowych mistrzów Starego Kontynentu nie wróci już na boisko.

Kontuzjowany zawodnik przeszedł specjalistyczne badania, które potwierdziły najgorsze obawy, co do stanu jego zdrowia i perspektyw powrotu do gry w ciągu kilku najbliższych tygodni. Oto fragment oficjalnego komunikatu prasowego Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle:

Kolejne badania i rezonans potwierdziły uraz ścięgna Achillesa. Niestety z powodu kontuzji środkowy naszego zespołu nie zagra już w tym sezonie. Norberta Hubera czeka zabieg chirurgiczny, a następnie dłuższa rehabilitacja. – napisano w klubowym oświadczeniu.

To oznacza, ze Norberta Hubera nie zobaczymy w czwartym pojedynku finałów PlusLigi 2021/2022, który odbędzie się już w sobotę 14 maja. „Huba” nie zagra też w wielkim finale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów CEV, który zaplanowano na niedzielę 22 maja.

Mało tego! Huber straci również tegoroczny sezon reprezentacyjny, a jak powszechnie wiadomo selekcjoner Nikola Grbić wiązał z nim wielkie nadzieje, zarówno w kontekście Siatkarskiej Ligi Narodów 2022, jak i przede wszystkim mistrzostw świata, które zagoszczą również w Polsce!

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x