PlusLiga: Gwiazda ZAKSY poważnie kontuzjowana!

Podczas trzeciego meczu finałowego PlusLigi, w którym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała 1:3 z Jastrzębskim Węglem, środkowy Norbert Huber musiał opuścić parkiet z powodu kontuzji. Niestety diagnoza potwierdziła najgorsze obawy. Reprezentanta Polski nie zobaczymy na boisku przez długie miesiące.

PlusLiga: Gwiazda ZAKSY poważnie kontuzjowana! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Norbert Huber kontuzjowany

23-letni Norbert Huber był jednym z wyróżniających się siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podczas środowego meczu finałowego, podobnie jak podczas całego sezonu 2021/2022 „Ligi Mistrzów Świata”. Niestety w czwartym secie, przy stanie 19:19 przy nabiegu do ataku środkowy kędzierzynian doznał groźnie wyglądającej kontuzji. Z boiska znieśli koledzy i szybko okazało się, że zawodnik klubowych mistrzów Starego Kontynentu nie wróci już na boisko.

Kontuzjowany zawodnik przeszedł specjalistyczne badania, które potwierdziły najgorsze obawy, co do stanu jego zdrowia i perspektyw powrotu do gry w ciągu kilku najbliższych tygodni. Oto fragment oficjalnego komunikatu prasowego Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle:

Kolejne badania i rezonans potwierdziły uraz ścięgna Achillesa. Niestety z powodu kontuzji środkowy naszego zespołu nie zagra już w tym sezonie. Norberta Hubera czeka zabieg chirurgiczny, a następnie dłuższa rehabilitacja. – napisano w klubowym oświadczeniu.

To oznacza, ze Norberta Hubera nie zobaczymy w czwartym pojedynku finałów PlusLigi 2021/2022, który odbędzie się już w sobotę 14 maja. „Huba” nie zagra też w wielkim finale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów CEV, który zaplanowano na niedzielę 22 maja.

Mało tego! Huber straci również tegoroczny sezon reprezentacyjny, a jak powszechnie wiadomo selekcjoner Nikola Grbić wiązał z nim wielkie nadzieje, zarówno w kontekście Siatkarskiej Ligi Narodów 2022, jak i przede wszystkim mistrzostw świata, które zagoszczą również w Polsce!

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: PlusLiga: Gwiazda ZAKSY poważnie kontuzjowana!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
()
x
P