PlusLiga: Grupy Azoty ZAKSA odzyskała fotel lidera!

W niedzielnym hicie 26. kolejki rozgrywek PlusLigi, ostatniej serii gier w fazie zasadniczej sezonu 2021/2022, nie mieliśmy spodziewanych emocji. Przetrzebiony przez problemy zdrowotne zespół Jastrzębskiego Węgla przegrał z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w stosunku 0:3 i stracił na rzecz rywala z Opolszczyzny fotel lidera. O tym, która z tych drużyn przystąpi do fazy play-off z pierwszego miejsca okaże się po rozegraniu przez obie ekipy zaległych spotkań z Treflem Gdańsk.

PlusLiga: Grupy Azoty ZAKSA odzyskała fotel lidera! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

ZAKSA ponownie w fotelu lidera PlusLigi

O niedzielnym spotkaniu na szczycie ligowej tabeli nie ma co się specjalnie rozpisywać. Na około godzinę przed rozpoczęciem jastrzębsko-kędzierzyńskiej batalii klub z Jastrzębia Zdroju wystosował oficjalny komunikat prasowy, w którym poinformował o licznych problemach zdrowotnych w swoich szeregach.

Jastrzębski Węgiel informuje, że w dzisiejszym spotkaniu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle z różnych powodów wykluczonych z gry będzie aż pięciu zawodników. Od dłuższego czasu z gry wyłączeni są: Dawid Dryja oraz Jurij Gladyr, którzy wracają do zdrowia po kontuzjach. Nadal jednak nie mogą być oni brani pod uwagę przez trenera Andreę Gardiniego przy ustalaniu składu na mecz. Ponadto, od wtorku z chorobą zmagają się Jakub Popiwczak i Łukasz Wiśniewski. Pomimo tego obaj wystąpili w środowym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Ich stan zdrowia w dalszym ciągu nie jest jednak dobry, dlatego dzisiaj zabraknie ich w meczowej czternastce. O pechu może mówić Trevor Clevenot. Nie dość, że nasz francuski przyjmujący zmaga się z urazem kolana, to jeszcze od wczoraj jest chory. Do pełni sił po chorobie wrócił natomiast środkowy Bartosz Cedzyński. W związku z tą sytuacją do składu na dzisiejsze spotkanie dołączeni zostali dwaj adepci Akademii Talentów: libero Maksymilian Granieczny oraz środkowy Jakub Styrnol. Wszystkim naszym zawodnikom życzymy dużo zdrowia i możliwie najszybszego powrotu do pełni sił!

W tym momencie stało się jasne, że Jastrzębski Węgiel nie będzie miał większych szans z ZAKSĄ, która podobnych problemów nie miała. Wiedział to też Andrea Gardini, który postanowił zatrzymać w kwadracie dla rezerwowych także innych podstawowych siatkarzy: rozgrywającego Benjamina Toniuttiego, atakującego Jana Hadravę i przyjmującego Tomasza Fornala. Szansę dostali dublerzy.

Ci nie byli w stanie przeciwstawić się rozpędzonej maszynie z Kędzierzyna-Koźla, która wygrała niedzielny pojedynek w przysłowiową godzinę z prysznicem. Najbardziej zacięty był pierwszy set, który skończył się wynikiem 20:25. Dwie pozostałe partie kończyły się małymi pogromami (16:25 i 15:25).

Jak wspomnieliśmy na wstępie, ostatecznie o tym, kto przystąpi do fazy play-off z pierwszego miejsca, zadecydują wyniki zaległych spotkań z Treflem Gdańsk, które zaplanowano na 9 (Jastrzębski Węgiel) i 11 kwietnia (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Wcześniej, bo już w czwartek 7 kwietnia czeka nas starcie kędzierzynian z jastrzębianami w rewanżowym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów CEV 2021/2022. W pierwszym meczu górą była ZAKSA.

PlusLiga: Terminarz fazy play-off 2021/2022

Faza play-off, która wyłonił medalistów sezonu 2021/2022 „Ligi Mistrzów Świata”, rozpocznie się już we wtorek 12 kwietnia, kiedy rozegrane zostaną dwa pierwsze mecze. O godzinie 17:30 i 20:30 czekają nas najprawdopodobniej konfrontacje PGE Skry Bełchatów z Indykpolem AZS Olsztyn oraz Aluronu CMC Warty Zawiercie z Asseco Resovią Rzeszów.

Dwa kolejne mecze, z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla, odbędą się w środę i czwartek o godzinie 20:30. Na tym etapie rywalizacji oraz w późniejszych półfinałach rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych. Pierwszy i ewentualny trzeci mecz na terenie wyżej rozstawionego zespołu. Oczywiście wszystko na swoich sportowych antenach pokaże Telewizja Polsat.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

300 PLN za gola Legii lub Rakowa!

X
0
Dodaj swój komentarz.x