PlusLiga: Czy już dziś poznamy siatkarskiego mistrza Polski?

W środę 11 maja rozegrane zostanie trzecie spotkanie finałowej serii PlusLigi. Prowadząca 2:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie na własnym parkiecie drużynę Jastrzębskiego Węgla, wciąż aktualnego mistrza Polski. Czy jastrzębianie będą w stanie zatrzymać kędzierzyński walec i przedłużyć finałowe zmagania?

PlusLiga: Czy już dziś poznamy siatkarskiego mistrza Polski? [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Już w środę ZAKSA może odzyskać mistrzowski tytuł

Środowa potyczka siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla i Jastrzębia Zdroju będzie już dziewiątą w sezonie 2021/2022 pomiędzy tymi zespołami. Jastrzębianie wygrali tylko pierwszą z nich, o Superpuchar Polski 2021. Kolejne siedem padło łupem kędzierzynian. Sześć z nich ZAKSA wygrała 3:0, ale ten ostatni po niesamowicie zaciętym, pięciosetowym boju. Czy równie emocjonującego widowiska możemy spodziewać się również dzisiaj?

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla deklarują, że nie pogodzili się jeszcze z utratą mistrzowskiego tytułu i zapowiadają walkę o każdą piłkę również podczas środowej konfrontacji. Tyle, że i we wcześniejszych meczach trudno było im zarzucić brak zaangażowania czy charakteru. Walczyli, ale byli po prostu słabsi w elementach czysto siatkarskich.

Największą różnicę było można zauważyć na siatce. Przede wszystkim w elemencie bloku, punktowego i wybloków, ale też w efektywności ataku. Podopieczni Gheorghe Cretu są po prostu skuteczniejsi i popełniają mniej prostych błędów. Pisząc krótko, w sporcie wszystko może się zdarzyć, ale Jastrzębski Węgiel poza swoją dobrą grą musi też liczyć na słabszy dzień rywala. Inaczej będzie ciężko przedłużyć finałową rywalizację.

Wypowiedzi przed czwartym meczu ZAKSA – JW (11.05.2022)

Źródło: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/zaksa.tv

Trzeci mecz finałów PlusLigi 2022 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Jastrzębski Węgiel o godzinie 17:30 w środę 11 maja. Transmisja w Polsacie Sport. Gdyby środowe spotkanie wygrali jednak jastrzębianie, finałowa rywalizacja ponownie przeniesie się na ich parkiet. Ewentualną czwartą potyczkę zaplanowano na sobotę 14 maja.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: PlusLiga: Czy już dziś poznamy siatkarskiego mistrza Polski?

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P