PlusLiga: Aluron CMC Warta i Jastrzębski Węgiel o krok od finału! (WIDEO)

W sobotę 23 kwietnia rozegrane zostały premierowe spotkania 1/2 finału PlusLigi 2021/2022. W pierwszym z nich Grupa Azoty ZAKSA Kędzerzyn-Koźle sensacyjnie uległa na własnym parkiecie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie (1:3), w drugim broniący tytułu Jastrzębski Węgiel poradził sobie w trzech setach z PGE Skrą Bełchatów. Finalistów możemy poznać już w najbliższy wtorek, kiedy to w obu parach odbędą się mecze numer dwa!

PlusLiga: Aluron CMC Warta i Jastrzębski Węgiel o krok od finału! (WIDEO) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Jurajscy Rycerze zdobyli twierdzę Kędzierzyn-Koźle

Takiego obrotu spraw mało kto się spodziewał. Analitycy firm bukmacherskich dawali przyjezdnym zaledwie 20% szans na zwycięstwo, ale siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie brutalnie zweryfikowali przedmeczowe prognozy i spłatali figla niejednemu typerowi, który widział w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewniaka do wygranej. Kędzierzynianie tylko w pierwszej partii byli w stanie pokazać swoją siatkówkę, dzięki której wygrali premierową partię 25:22.

Później zaczął się jednak koncert „Jurajskich Rycerzy”, którzy wygrali trzy kolejne partie, będąc w nich wyraźnie lepszym zespołem. Pierwsze skrzypce w szeregach gości grał przyjmujący Facundo Conte, który jest wyraźnie uskrzydlony olimpijskim brązem i rozgrywa obecnie jeden ze swoich najlepszych sezonów klubowych.

Wypowiedzi zawodników po meczu Grupa Azoty ZAKSA – Aluron CMC Warta

Jastrzębski Węgiel nie dał szans PGE Skrze

Niemałych emocji dostarczyło też drugie z sobotnich starć półfinałowych, w którym Jastrzębski Węgiel podejmował PGE Skrę Bełchatów. Spotkanie co prawda zakończyło się w trzech setach na korzyść gospodarzy, ale poza pierwszą partią, w której drużyna gospodarza zdeklasowała przyjezdnych (25:14), byliśmy świadkami naprawdę zaciętego pojedynku. Drugą partię jastrzębianie wygrali po grze na przewagi (25:23), a trzecią broniąc trzech piłek setowych (26:24), odwracając losy tej odsłony ze stanu 21:24. Ogromna w tym zasługa Jana Hadravy, który poraził przeciwników punktowymi serwisami. Warto również wspomnieć o minucie ciszy, która poprzedziła sportową rywalizację.

Wypowiedzi po meczu Jastrzębski Węgiel – PGE Skra

PlusLiga: Plan transmisji na wtorek 26 kwietnia

Teoretycznie obu finalistów możemy poznać już w najbliższy wtorek, 26 kwietnia, kiedy to rozegrane zostaną mecze numer dwa w obu półfinałowych parach. Jako pierwsi ponownie na parkiet wyjdą zawodnicy Aluronu CMC Warty Zawiercie i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (godzina 17:30), a trzy godziny po nich zawodnicy PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla.

Oba te spotkania oraz rywalizacje o miejsca 5-8 pokaże na swoich sportowych antenach Telewizji Polsat. Podobnie zresztą jak niedzielne i poniedziałkowe potyczki w 1/2 finału TAUR0N Ligi siatkarek.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x