PlusLiga: 9. kolejka z hitem w Zawierciu! (Plan transmisji na 26-29.11.21)

Sobotnie starcie Aluronu CMC Warty Zawiercie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zapowiada zapowiada się najciekawiej spośród siedmiu meczów 9. kolejki rozgrywek PlusLigi, która rozpocznie się już w piątek i potrwa do poniedziałku włącznie. Co jeszcze czeka nas na parkietach „Ligi Mistrzów Świata” w najbliższych dniach?

PlusLiga: 9. kolejka z hitem w Zawierciu! (Plan transmisji na 26-29.11.21) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Zapowiedź 9. kolejki PlusLigi

Rywalizację w dziewiątej serii gier PlusLigi 2021/2022 rozpoczniemy już w piątek w Suwałkach, gdzie miejscowy Ślepsk Malow podejmie Projekt Warszawa. W minionym sezonie oba bezpośrednie pojedynki wygrał stołeczny zespół, ale nie przyszło mu to łatwo. Wystarczy powiedzieć, że w dwumeczu rozegranych zostało aż dziewięć setów. Nie zdziwi, jeśli również 26 listopada będziemy świadkami dłuższego niż trzysetowy mecz. Zwłaszcza, że do gry w drużynie gospodarza wrócił już podstawowy rozgrywający Joshua Tuaniga.

Sobota z PlusLigą to przede wszystkim konfrontacja Aluronu CMC Warty Zawiercie z wciąż niepokonaną na ligowych parkietach Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W minionym tygodniu „Jurajscy Rycerze” pokonali na wyjeździe 3:2 zespół Jastrzębskiego Węgla, więc czemu nie mieliby powtórzyć takiego wyniku w potyczce z kędzierzynianami, podczas której będą dysponować przewaga własnego boiska. Taką możliwość dostrzegają też bukmacherzy, którzy nie faworyzują przesadnie przyjezdnych.

Ponadto 27 listopada czekają nas siatkarskie Derby Górnego Śląska pomiędzy GKS-em Katowice i Jastrzębskim Węglem oraz konfrontacja Asseco Resovii Rzeszów z beniaminkiem LUK Lublin. Teoretycznie jastrzębianie i rzeszowianie nie powinni mieć problemów z pokonaniem niżej notowanych rywali, ale już nie takie niespodzianki widzieliśmy w sezonie 2021/2022 PluLigi.

Niedzielne granie w „Lidze Mistrzów Świata” rozpoczniemy o godzinie 14:45, kiedy to rozpocznie się starcie pogrążonego w potężnym kryzysie Trefla Gdańsk z grającą w kratkę PGE Skrą Bełchatów. Niespełna trzy godziny później w akcji zobaczymy siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn i Stali Nysa. „Indyki” wyrastają nam na czarnego konia rozgrywek, więc ich porażka byłaby sporą niespodzianką, ale przecież nysianie też muszą kiedyś odnieść pierwsze zwycięstwo.

Zmagania w 9. kolejce PlusLigi zakończymy późnym wieczorem w poniedziałek 29 listopada. Jako ostatni przed kibicami zaprezentują się siatkarze Cuprum Lubin i Cerrad Enea Czarnych Radom. Wynik tego pojedynku będzie bardzo istotny dla układu sił w dolnych rejonach tabeli.

PlusLiga: Plan transmisji na 26-29 listopada

@PlusLiga on Twitter

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button