Planica 2023: Timi Zajc wygrał ostatni konkurs w sezonie! Wyniki (Niedziela, 2.04.2023)

W niedzielne przedpołudnie na legendarnej Letalnicy (HS240) w słoweńskiej Planicy odbył się finałowy konkurs Pucharu Świata 2022/23, najdłuższego sezonu w całej historii skoków narciarskich. Kto latał najdłużej i jak spisali się Biało-Czerwoni?

PŚ Planica 2023: Timi Zajc wygrał ostatnie zawody w sezonie

Najlepszy w niedzielnym konkursie okazał się Słoweniec Timi Zajc, który zakończył dzisiejszą rywalizację o 0,1 punktu przed swoim rodakiem Anze Laniskiem i Austriakiem Stefanem Kraftem. Tuż za podium znalazł się Domen Prevc, kolejny ze Słoweńców, którzy pokazali się w Planicy z fantastycznej strony, choć nieco pechowo przegrali sobotnią rywalizację drużynową z Austriakami.

UWAGA: Sprawdź aktualne promocje bukmacherskie - zakłady bez ryzyka, freebety, wyższe kursy na mecz.

Kapitalnie z sezonem 2022/23 pożegnali się również polscy skoczkowie. Piotr Żyła w finałowej serii odleciał na odległość aż 241,5 metra i jako pierwszy skoczek przekroczył w niedzielę rozmiar słoweńskiego mamuta. Z kolei Aleksander Zniszczoł lotem na odległość 235,5 metra ustanowił swój nowy rekord życiowy!!!

Kamil Stoch, który nie był zadowolony ze swojego pierwszego skoku, bo z 216 metrów nie mógł być, zmagania zakończył próbą na 231,5 metra. Najsłabiej spisał się Paweł Wąsek (198,5 m). Jak to przełożyło się na miejsca poszczególnych reprezentantów Polski?

PŚ w Planicy 2023: Wyniki niedzielnego konkursu (2.04.2023)

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Małą Kryształową Kulę za loty narciarskie wywalczył Austriak Stefan Kraft, który wygrał też turniej Planica 7. Z kolei Kryształową Kulę Pucharu Świata 2022/23 zgarnął już wcześniej Norweg Halvor Egner Granerud.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Skoczkowie pamiętali o Marcie i Dawidzie Kubackich

Skoczkowie nie zapomnieli też o Dawidzie Kubackim i jego żonie Marcie, która walczy o powrót do pełni zdrowia, co uwieczniły kamery telewizyjne i podchwyciły media społecznościowe.

Źródło: blogbukmacherski.pl/FIS-Ski.com

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds