PKO Ekstraklasa: Trzęsienie ziemi w drużynie 14-krotnego mistrza Polski!

Od kilku dni media spekulowały o możliwym odejściu prezesa Arkadiusza Szymanka z Górnika Zabrze, ale ku zaskoczeniu kibiców i obserwatorów śląski klub poinformował we wtorek o zwolnieniu w trybie natychmiastowym trenera Jana Urbana, legendy „Trójkolorowych”!!! To prawdziwe trzęsienie ziemi w ekipie 14-krotnych mistrzów Polski.

PKO Ekstraklasa: Zapowiedź i plan transmisji 30. kolejki! (22-25 kwietnia) [Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe]

Jan Urban zwolniony z Górnika Zabrze

Kilka tygodni temu poinformowano, że Jan Urban zostanie szkoleniowcem Górnika Zabrze również na sezon 2022/2023, po tym jak jego zespół zdobył 47 punktów i ukończył zmagania w PKO Bank Polski Ekstraklasie na ósmej pozycji. Wynik na miarę stanu posiadania, a według wielu nawet lepszy. Kontynuacja współpracy wydawała się więc oczywistą oczywistością.

Jednak w ostatnich dniach w mediach zaczęły pojawiać się informacje o niesnaskach w zabrzańskim klubie. Według niektórych doniesień prezes miał się nie dogadywać z przedstawicielami właściciela, którym jest miasto. Według innych klubowy sternik skonfliktowany był z trenerem. Domniemaną kością niezgody miał być podział kompetencji w obszarze transferowym czy szerzej sportowym.

Jak było naprawdę, póki co nie wiemy i być może nigdy się nie dowiemy. Niemniej wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że to prezes pożegna się z klubem, a szkoleniowiec będący legendą 14-krotnych mistrzów Polski będzie mógł rozwijać obiecujący projekt. We wtorek sytuacja zmieniła się o 180 stopni.

Informujemy, że od środy 15 czerwca Jan Urban nie będzie już pełnił funkcji trenera pierwszej drużyny Górnika Zabrze. Szkoleniowiec rozpoczął pracę w klubie pod koniec maja ubiegłego roku. W sezonie 2021/22 poprowadził pierwszą drużynę w 38. oficjalnych meczach. Trenerowi Janowi Urbanowi dziękujemy za wykonaną pracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej. W najbliższych dniach zajęcia z zespołem poprowadzi dotychczasowy trener drugiej drużyny Piotr Gierczak.
Źródło: gornikzabrze.pl

Decyzja ta zaskoczyła nie tylko kibiców, którzy wyrażają swoje wielkie oburzenie za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale też samego Jana Urbana, który wyraził je w krótkiej rozmowie z „Przeglądem Sportowym” (przegladsportowy.onet.pl), której kluczowy fragment cytujemy poniżej:

Nie wiem, co powiedzieć, jestem przygnębiony. Trochę w życiu dla Górnika zrobiłem. Kiedyś jako piłkarz, wydaje mi się, że jako trener też mu pomogłem. Szczerze przyznaję, że nie spodziewałem się, że tak zostanę potraktowany – mówi Jan Urban, zwolniony szkoleniowiec Górnika.

Ktokolwiek nie zostanie następcą Jana Urbana na ławce trenerskiej Górnika Zabrze, przynajmniej na starcie łatwo miał nie będzie, bo rozżalenie kibiców, pisząc eufemistycznie, jest ogromne, co nie powinno dziwić, bo poprzedni sezon w wykonaniu „Trójkolorowych” był naprawdę udany.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x