PKO Ekstraklasa: Słoweniec po raz pierwszy w historii Piłkarzem Miesiąca!

Ekstraklasa SA poinformował w czwartek 9 grudnia, że pierwszy raz w historii tytuł Piłkarza Miesiąca rozgrywek o piłkarskie mistrzostwo Polski otrzyma zawodnik pochodzący ze Słowenii. Kto to taki? Luka Zahović z Pogoni Szczecin okazał się najlepszym graczem listopada i zgarnie swoją premierową statuetkę za postawę na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju.

PKO Ekstraklasa: Słoweniec po raz pierwszy w historii Piłkarzem Miesiąca! (Fot.: Ekstraklasa SA via Twitter)

Napastnik Pogoni Piłkarzem Listopada 2021 PKO BP Ekstraklasy

Miniony miesiąc był świetny dla aktualnego wicelidera PKO BP Ekstraklasy 2021/2022. W listopadzie podopieczni Kosty Runjaicia byli jednym z czterech niepokonanych zespołów. Bezbramkowo zremisowali z wicemistrzami Polski z Częstochowy oraz odnieśli dwa niezwykle cenne i efektowne zwycięstwa, 2:1 ze Śląskiem oraz spektakularnie pokonali Lechię 5:1. W obu wygranych swój udział miał Luka Zahović, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

To połowa jego całego dorobku w sezonie 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Co ciekawe, słoweński snajper oddał cztery strzały, spośród których tylko jeden okazał się niecelny, pozostałe trafiły do siatki. Wykończenie to jedno, ale ktoś mu te okazje stworzył i w tym kontekście nie można nie wspomnieć o Rafale Kurzawie i Kamilu Grosickim, którzy zaliczyli asysty przy trafieniach Zahovia.

To pierwsze takie wyróżnienie dla jakiegokolwiek piłkarza „Portowców” od ponad dwóch. Ostatnim Piłkarzem Miesiąca ze Szczecina był również obcokrajowiec, Zvonimir Kozulj (lipiec i maj 2019). Oprócz Bośniaka z Pogoni statuetkę wcześniej odbierali też czterej Polacy (Łukasz Zwoliński, Rafał Murawski, Kamil Drygas, Adam Frączczak).

Wyboru Piłkarza Miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy dokonują kapitanowie osiemnastu drużyn ligi, jeden głos należy zaś do fanów w mediach społecznościowych. Jak to wyglądało w szczegółach?

Najbliższa okazja do zobaczenia w akcji Piłkarza Listopada PKO BP Ekstraklasy już w najbliższą niedzielę, kiedy to Pogoń Szczecin zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Spotkanie zapowiada się smakowicie również z tego względu, że zabrzanie notują serię trzech zwycięstw, a ich lider Łukasz Podolski w każdym z tych meczów wpisywał się na listę strzelców.

PKO Ekstraklasa: Piłkarze Miesiąca w sezonie 2021/2022

PIŁKARZE MIESIĄCA PKO BANK POLSKI EKSTRAKLASY 2021/2022
• LISTOPAD 2021: LUKA ZAHOVIĆ (POGOŃ SZCZECIN)
• PAŹDZIERNIK 2021: JAKUB KAMIŃSKI (LECH POZNAŃ)
• WRZESIEŃ 2021: IVAN LOPEZ (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)
• SIERPIEŃ 2021: YAW YEBOAH (WISŁA KRAKÓW)
• LIPIEC 2021: ROBERT PICH (ŚLĄSK WROCŁAW)

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button