PKO EKSTRAKLASA: Śląsk Wrocław vs ŁKS Łódź na zakończenie fazy zasadniczej (Typ i analiza)

Trzydziesta, a więc ostatnia kolejka fazy zasadniczej PKO Bank Polski Ekstraklasy 2019/2020 zostanie w całości rozegrana w niedzielę, co oznacza, że osiem spotkań rozpocznie się o godzinie 18:00. Z typerskiego punktu widzenia najciekawszą opcją wydaje nam się konfrontacja walczącego o udział w europejskich pucharach Śląska Wrocław z praktycznie zdegradowanym już ŁKS-em Łódź.

Śląsk Wrocław vs ŁKS Łódź (18:00)

Przejdźmy od razu do konkretów, bo szkoda niedzieli. Tym na zwycięstwo gospodarzy wydaje się tutaj oczywistą oczywistością. Już tylko szybki rzut oka na ligową tabelę wystarczy, żeby jednoznacznie wskazać faworyta tej konfrontacji.

Drużyna gospodarzy z dorobkiem 46 punktów na koncie zajmuje trzecią pozycję w ekstraklasowej stawce, tracąc cztery oczka do wicelidera. ŁKS, który jest beniaminkiem zmagań o piłkarskie mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020, zgromadził dotychczas zaledwie 21 punktów i jest „czerwoną latarnią”. Strata do bezpiecznego miejsca wynosi już 13 punktów. Przepaść.

Jakby tego było mało łodzianie zagrają na wyjeździe, gdzie punktują znacznie gorzej niż na własnym obiekcie. Jak łatwo się domyślić, najgorzej w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Dotychczas z delegacji zdołali przywieźć zaledwie 6 oczek. To dokładnie trzy mniej od Górnika Zabrze, który jedyne wyjazdowe zwycięstwo odniósł właśnie w Łodzi. Śląsk u siebie spisuje się bardzo solidnie, bo przegrał tylko raz. Ma też na koncie sporo remisów, ale taki już urok naszej wyrównanej ligi.

W pierwszym bezpośrednim starciu wrocławianie wygrali z ŁKS-em skromnie, bo tylko 1:0. Nic nie wskazuje na to, że dziś będą mieli problem z ponownym zgarnięciem kompletu punktów. Zwłaszcza, że mają o co grać, a morale rywala są praktycznie na dni i już chyba nie uda się ich podnieść.

Cóż więcej można napisać o tym pojedynku? Może to, że Śląsk na własnym stadionie, gdzie będzie musiał radzić sobie bez dopingu miejscowych fanów, strzela blisko dwa gole na mecz, a ŁKS mniej więcej tyle samo traci.

MeczTypKursBuk
Śląsk – ŁKS11,83Fortuna

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: PKO EKSTRAKLASA: Śląsk Wrocław vs ŁKS Łódź na zakończenie fazy zasadniczej (Typ i analiza)

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P