PKO Ekstraklasa: Siódma porażka Legii, trener Michniewicz zwolniony!!! (Aktualizacja)

Klęską dla Legii Warszawa zakończyło się niedzielne starcie z Piastem Gliwic. „Wojskowi” przegrali na Górnym Śląsku aż 1:4, ponosząc tym samym siódmą porażkę w zaledwie dziesiątym meczu sezonu 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy!!! Czy to już koniec pracy trenera Czesława Michniewicza w stołecznym klubie?

PKO Ekstraklasa: Siódma porażka Legii!!! Co dalej z trenerem Michniewiczem? (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Trener Michniewicz na wylocie z ławki trenerskiej Legii?

Po porażce 0:1 z Lechem Poznań, a jeszcze przed meczami z SSC Napoli w Lidze Europy UEFA i z Piastem Gliwice w PKO Ekstraklasie, z Łazienkowskiej napływały uspokajające sygnały na temat przyszłości trenera Czesława Michniewicza w Legii Warszawa. Tyle, że te dwa spotkania zakończyły się trzybramkowymi porażkami „Wojskowych”, którzy ulegli w Neapolu 0:3 i 1:4 w Gliwicach. Po tym drugim szkoleniowcowi nie pozostało nic innego jak tylko przeprosić kibiców.


„Chciałbym z tego miejsca przeprosić wszystkich sympatyków naszego klubu, którzy byli dzisiaj na miejscu i tych, którzy oglądali nas w telewizji, za to co się tutaj wydarzyło. Nie mam nic więcej do powiedzenia i prosiłbym o niezadawanie pytań i uszanowanie tego.” – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Czesław Michniewicz.

Wiele wskazuje na to, że jego misja przy Łazienkowskiej dobiegła końca, przynajmniej patrząc jak w podobnych sytuacjach właściciel „Wojskowych” obchodził się ze szkoleniowcami. Można to ująć w dosłownie dwóch słowach – zero sentymentów. Władze klubu muszą coś zrobić, bo strata do prowadzącego Lecha Poznań wynosi aż 18 punktów i niewiele tu zmienia fakt, że Legii ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania.

O dymisji szkoleniowca „Wojskowych” przekonani są też kibice, którzy udzielają się w mediach społecznościowych. W niedzielny wieczór dziękowali Czesławowi Michniewiczowi za mistrzostw i wywalczenie awansu do fazy grupowej Ligi Europu UEFA, jednocześnie stwierdzając, że to najwyższy czas na rozstanie, bo tak fatalnej serii w lidze (cztery kolejne porażki – przyp.) warszawianie nie mieli od 20 lat!

Kolejnym rywalem ligowym Legii Warszawa będzie Pogoń Szczecin, która spisuje się o niebo lepiej, więc również łatwo o wygraną nie będzie. Gdybyśmy mieli się zakładać, to według nas w tym meczu na ławce trenerskiej nie zasiądzie już Czesław Michniewicz.

Legia zwolniła Michniewicza

Czesław Michniewicz przestanie pełnić obowiązki pierwszego trenera Legii Warszawa. W tej roli zastąpi go Marek Gołębiewski.
Trener Marek Gołębiewski od początku sezonu 2021/22 prowadził Legię II Warszawa. Jego asystentami w pierwszym zespole zostaną Przemysław Małecki oraz Inaki Astiz.
Szefem przygotowania fizycznego będzie Bartosz Bibrowicz. Do jego zespołu dołączy Michał Kwietniewski.
Wraz z trenerem Michniewiczem z klubu odejdzie jego asystent Kamil Potrykus. Trener przygotowania fizycznego Zbigniew Jastrzębski pozostaje do dyspozycji klubu. Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego będą dalej pełnić swoje funkcje.
Legia Warszawa dziękuje trenerowi Czesławowi Michniewiczowi i asystentowi Kamilowi Potrykusowi za pracę dla klubu oraz zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 2020/2021 i awans do fazy grupowej Ligi Europy UEFA 2021/22.
Informacje dotyczące sztabu Legii II Warszawa zostaną podane wkrótce.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X