PKO Ekstraklasa nadrabia zaległości! (Plan transmisji na 14-15 grudnia)

W dniach 14 i 15 grudnia (wtorek-środa) rozegrane zostaną trzy zaległe spotkania PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022, w tym z udziałem mistrzów i wicemistrzów Polski. Wszystkie będzie można zobaczyć na żywo i w telewizji. Kiedy dokładnie i gdzie?

PKO Ekstraklasa nadrabia zaległości! (Plan transmisji na 14-15 grudnia) [Fot.: Ekstraklasa SA/materiały]

PKO Ekstraklasa: Plan transmisji na 14-15 grudnia

Zaplanowane na wtorek i środę zaległe spotkania PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022 odbywają się w cieniu wydarzeń z poprzedniej kolejki, podczas której doszło między innymi do napadu pseudokibiców na piłkarzy Legii Warszawa, którzy wracali do stolicy po dwunastej porażce w sezonie (0:1 z Wisłą w Płocku), ale też do pobicia ochrony w Radomiu czy „rozmowy wychowawczej’ z piłkarzami Śląska Wrocław. Głos w sprawie narastającej agresji zabrał nie tylko klub, ale też Ekstraklasa SA oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ekstraklasa SA wyrażają sprzeciw wobec jakichkolwiek form przemocy i agresji, w tym fizycznej i słownej, stosowanej wobec zawodników, trenerów, sędziów oraz innych uczestników rywalizacji sportowej. Zaistniałe incydenty wymagają pełnego wyjaśnienia przez właściwe organy publiczne we współpracy ze środowiskiem piłkarskim. Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ekstraklasa SA będą wspierać starania na rzecz zapobiegnięcia podobnym zdarzeniom w przyszłości. Piłka nożna musi być wolna od jakichkolwiek aktów przemocy i agresji.

My również mamy nadzieję, że zarówno w kontekście spotkań zaległych, jak i ostatniej tegorocznej kolejki (17-19 grudnia), będziemy mogli zająć się tylko aspektami sportowymi rywalizacji. Zwłaszcza, że przed nami szalenie interesujące pojedynki.

Już we wtorek o godzinie 18:45 Radomiak Radom podejmie na własnym boisku Piasta Gliwice. Niestety na pustym stadionie, co jest pokłosiem wydarzenia, o którym wspomnieliśmy na wstępie. Gospodarze notują obecnie serię dziewięciu meczów bez porażki i sześciu zwycięstw, a na zespoły w formie zawsze przyjemnie się patrzy.

W dniu 15 grudnia rozegrane zostaną dwa kolejne mecze. W środę o godzinie 18:00 Raków Częstochowa zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Gospodarze są zamieszani w walkę o europejskie puchary, a nawet mistrzostwo kraju. Goście po zdobyciu 10 z 12 możliwych punktów w ostatnim czasie marzą o dołączeniu do czołówki. O podtrzymanie tej passy będzie im jednak trudno, bo pod Jasną Górą zagrają bez trójki podstawowych graczy – Podolskiego, Janickiego i Gryszkiewicza.

Na zakończenie dnia, w środę o godzinie 20:30 Legia Warszawa zagra z Zagłębiem Lubin. „Wojskowych” w tym meczu poprowadzi Aleksandar Vuković. Nie do końca wiadomo, z których zawodników będzie mógł skorzystać, bo pierwszy trening po porażce w Płocku odbędzie się dopiero we wtorek o godzinie 17:00. Media donoszą, że lista nieobecnych może powiększyć się o Mahira Emreliego i Luquinhasa, którzy mieli najbardziej ucierpieć w wyniku wiadomego zajścia.

Wszystkie wspomniane spotkania będzie można obejrzeć na sportowych antenach Canal+. Dodatkowo spotkanie Legia Warszawa – Zagłębie Lubin pokaże TVP Sport. Mecze będą dostępne również na platformach internetowych i w aplikacjach mobilnych obu nadawców.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button