PKO Ekstraklasa: Lista nominowanych do nagród za sezon 2021/2022 ogłoszona!

Pięciu szkoleniowców oraz dwudziestu zawodników znalazło się wśród nominowanych do nagród za sezon 2021/22 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Jak co roku, wyboru najlepszych dokona kapituła złożona z 36 przedstawicieli mediów ogólnopolskich i regionalnych oraz reprezentanci Ekstraklasy SA i PZPN.

PKO Ekstraklasa: Lista nominowanych do nagród za sezon 2021/2022 ogłoszona! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Nominacje do nagród za sezon 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy

W gronie nominowanych przez Ekstraklasę SA znaleźli się reprezentanci dosłownie połowy klubów rywalizujących na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej. Poza ścisłą czołówką ligowej tabeli (Lech Poznań, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin) swoich przedstawicieli w gronie 25 wskazanych mają też Wisła Płock, Radomiak Radom, Piast Gliwice, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk i… Warta Poznań. Poniżej pełna lista:

  • Bramkarz Sezonu: Krzysztof Kamiński (Wisła Płock), Vladan Kovacević (Raków Częstochowa), Filip Majchrowicz (Radomiak Radom), Frantisek Plach (Piast Gliwice), Dante Stipica (Pogoń Szczecin)
  • Obrońca Sezonu: Patryk Kun (Raków Częstochowa), Antonio Milić (Lech Poznań), Joel Pereira (Lech Poznań), Bartosz Salamon (Lech Poznań), Fran Tudor (Raków Częstochowa)
  • Pomocnik Sezonu: Joao Amaral (Lech Poznań), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Jesper Karlstrom (Lech Poznań), Ivan Lopez (Raków Częstochowa), Josue Pesqueira (Legia Warszawa)
  • Napastnik Sezonu: Mikael Ishak (Lech Poznań), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Łukasz Sekulski (Wisła Płock), Luka Zahović (Pogoń Szczecin), Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk)
  • Trener Sezonu: Tomasz Kaczmarek (Lechia Gdańsk), Marek Papszun (Raków Częstochowa), Kosta Runjaic (Pogoń Szczecin), Maciej Skorża (Lech Poznań), Dawid Szulczek (Warta Poznań)

Ostatecznego wyboru dokonają członkowie kapituły, którzy będą głosować na trzech ich zdaniem najlepszych trenerów i piłkarzy w każdej z kategorii. Kto z imienia i nazwiska zdecyduje o wyróżnieniach za sezon 2021/2022?

Krzysztof Marciniak, Filip Surma, Rafał Dębiński z Canal+, Jacek Kurowski i Maciej Iwański z TVP, Mateusz Rokuszewski z Weszło.com i Kanału Sportowego, Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego i Onetu, Piotr Koźmiński z WP.pl, Bartłomiej Kubiak ze Sport.pl, Roman Kołtoń z Polsatu Sport, Andrzej Janisz z Polskiego Radia, Przemysław Pawlak z Piłki Nożnej, Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, Sebastian Staszewski z Interia.pl, Maciej Białek z PAP, Stefan Szczepłek z Rzeczpospolitej, Marcin Dorna z PZPN, Wojciech Bajak z Ekstraklasy SA, Bartosz Karcz z Gazety Krakowskiej, Artur Dyczewski z Radia Szczecin, Krzysztof Brommer ze Sportu, Miłosz Bieniaszewski z Nowiny24.pl, Piotr Pietras z Dziennika Polskiego, Włodzimierz Łyżwa z Radomskiego Echa Dnia, Mateusz Jarmusz z Gazety Wyborczej Poznań, Piotr Fortuna z tvregionalna.pl, Radosław Nawrot z Interii.pl, Jacek Żukowski z Gazety Krakowskiej, Jerzy Kułakowski z Polskiego Radia Białystok, Antoni Bugajski z Przeglądu Sportowego i Onetu, Maciej Szymczyk z Legia.net, Mariusz Rajek z Przeglądu Sportowego i Onetu, Maciej Wąsowski z Weszło.com, Bartosz Surman z Dziennika Wschodniego, Michał Zichlarz z Katowickiego Sportu oraz Maciej Słomiński z Interii.pl.

Zupełnie inaczej przebiegać będzie głosowanie na zdobywcę najbardziej prestiżowej statuetki, tej dla Piłkarza Sezonu. Nominowanych wybrali członkowie kapituły, a zwycięzca zostanie tradycyjnie wskazany w głosowaniu przez wszystkich piłkarzy PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wśród najlepszych piłkarzy ligi w obecnym sezonie znaleźli się:

  • Ivan Lopez (Raków Częstochowa),
  • Joao Amaral (Lech Poznań),
  • Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin),
  • Mikael Ishak (Lech Poznań),
  • Josue Pesqueira (Legia Warszawa).

Jak co roku, w normalnych czasach, zwycięzcy zostaną ogłoszeni na Gali Ekstraklasy, która w tym roku powraca po pandemii w pełnej krasie z udziałem publiczności. Transmisja rozpocznie się w poniedziałek 23 maja o godzinie 20:30 na antenach CANAL+ Sport i TVP Sport oraz na Facebooku i YouTube.

W trakcie tego wydarzenia wyróżnieni zostaną również: Król Strzelców oraz Młodzieżowiec Sezonu, wybrany wspólnie z PKO Bankiem Polskim spośród wszystkich Młodzieżowców Miesiąca. Po raz pierwszy pojawi się również Numer Sezonu przygotowany wspólnie z Totalizatorem Sportowym. Swoje nagrody wręczą również oficjalni nadawcy telewizyjny: CANAL+ wyróżni Turbokozaka Sezonu, a zdobywca Gola Sezonu odbierze statuetkę od Telewizji Polskiej.

Źródło: blogbukmacherski.pl/Ekstraklasa SA (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x