PKO Ekstraklasa: Kolejny trener stracił pracę!

Porażka Śląska Wrocław w poniedziałkowym meczu z Legią Warszawa (0:1), w ramach 24. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022, przelała czarę goryczy. Włodarze klubu ze stolicy z Dolnego Śląska dzień po niej podjęli decyzję o rozstaniu ze szkoleniowcem pierwszego zespołu, Jackiem Magierą. Zobacz bramkę kolejki, która ma już blisko 500 tysięcy wyświetleń!

PKO Ekstraklasa: Trener Jacek Magiery zwolniony ze Śląska Wrocław! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Jacek Magiera nie jest już trenerem Śląska Wrocław

Przegrana z Legią Warszawa była dla piłkarzy z Wrocławia już ósmym spotkaniem z rzędu bez wygranej w meczu o ligowe punkty. Drużyna, która pod wodzą Jacka Magiery miała bić się w sezonie 2021/2022 o europejskie puchary znalazła się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Wobec tych faktów trudno uznać decyzję o zwolnieniu szkoleniowca za zaskakującą.

Przypominamy, że Jacek Magiera objął zespół Śląska Wrocław mniej więcej rok temu, w marcu 2021 roku. Przez ten czas utalentowany szkoleniowiec poprowadził WKS w 39 oficjalnych spotkaniach, notując bilans 13 zwycięstw, 13 remisów i 13 porażek.

To była dla nas bardzo trudna decyzja, ponieważ wierzyliśmy w projekt trenera Jacka Magiery i wspólnie chcieliśmy realizować długoterminowy plan rozwoju. Ostatni rok upłynął pod znakiem systematycznego podnoszenia naszych wewnętrznych standardów, co wiązało się z zaufaniem i pełnym poparciem dla filozofii pracy pierwszego szkoleniowca. Nasza współpraca opierała się na solidnych fundamentach, począwszy od utworzenia największego w historii klubu sztabu szkoleniowego, przez inwestycję w przebudowę obecnego zaplecza treningowego czy dokonywane wspólnie z pionem sportowym transfery. Potwierdzeniem właściwego kierunku, który razem obraliśmy, były pierwsze od lat występy WKS-u na arenie międzynarodowej. Dziś z dużym smutkiem informujemy, że zakończyła się nasza wspólna droga – mówi prezes Śląska Piotr Waśniewski (cytat za slaskwroclaw.pl).

Kto zostanie następcą Jacka Magiery? Do czasu wyboru nowego trenera treningi Śląska Wrocław prowadzić będzie obecny szkoleniowiec II zespołu WKS-u, Krzysztof Wołczek.

Przypominamy, że ledwie kilka dni temu na rozstanie z trenerem zdecydowała się Wisła Płock, która zwolniła Macieja Bartoszka, a jego miejsca zakontraktowała Pavola Stano.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x