PKO Ekstraklasa: Jakub Kamiński Młodzieżowcem Miesiąca!

Jakub Kamiński, ofensywny pomocnik Lecha Poznań, zdobył nagrodę Młodzieżowca Lipca PKO Banku Polskiego. Jest to pierwsza nagroda dla zawodników urodzonych w 2000 roku i młodszych w sezonie 2021/2022 zmagań o piłkarskie mistrzostwo naszego kraju oraz premierowe wyróżnienie dla pochodzącego z Górnego Śląska pomocnika „Kolejorza”.

PKO Ekstraklasa: Jakub Kamiński Młodzieżowcem Miesiąca! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Jakub Kamiński Młodzieżowcem Lipca 2021 PKO Banku Polskiego

W lipcu 2021 roku rozegrane zostały dwie pierwsze kolejki nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Lech Poznań podczas nich odniósł zwycięstwo 3:1 z Górnikiem w Zabrzu oraz bezbramkowo zremisował u siebie z Radomiakiem Radom. Do tej zdobyczy „Kolejorza’ Jakub Kamiński dorzucił zdecydowanie więcej niż przysłowiowe dwa grosze, zdobywając bramkę oraz notując asystę. Liczy mogły być jeszcze lepsze, bo sam „Kamyk” oddał już pięć celnych strzałów na bramkę rywala, ale w paru sytuacjach zawiodła go skuteczność.

Przypominamy, że ostatnia nagroda Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego dla piłkarza Lecha Poznań przypadła w czerwcu 2020 roku. Wówczas statuetkę odebrał Jakub Moder (obecnie Berighton & Hove Albion), a cztery miesiące wcześniej Kamil Jóźwiak (obecnie Derby County). Przed nimi triumfował także Robert Gumny (obecnie Augsburg). Tym samym Jakub Kamiński jest czwartym przedstawicielem „Kolejorza” wśród triumfatorów plebiscytu.

W bieżącym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 2000 roku i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. Za lipiec wzięto pod uwagę dokonania z 1. i 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Co miesiąc wybierany będzie także Piłkarz Miesiąca (głosować będą kapitanowi wszystkich drużyn) oraz Trener Miesiąca (wyboru dokonają koledzy po fachu).

Źródło: Ekstraklasa SA (materiały prasowe)/własne

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: PKO Ekstraklasa: Jakub Kamiński Młodzieżowcem Miesiąca!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P