PKO Ekstraklasa: Grek zagra w Piaście Gliwice!

Choć letnie okno transferowe w polskiej piłce zostało zamknięte o godzinie 23:59 w środę 1 września, to kluby wciąż mogą kontraktować tzw. wolnych agentów, czyli piłkarzy, którzy w chwili zamknięcia okna nie byli związani umową z żadną drużyną. Z opcji tej jako pierwszy skorzystał Piast Gliwice.

PKO Ekstraklasa: Grek zagra w Piaście Gliwice! (Fot.: Piast Gliwice/Twitter)

Piast Gliwice pozyskał greckiego obrońcę

Gliwiczanie o najnowszym nabytku poinformowali świat w piątkowe popołudnie, kiedy to ogłosili, że nowym zawodnikiem Piasta został Alexandros Katranis. To 23-letni lewy obrońca. Były reprezentant greckiej młodzieżówki podpisał umowę, który związała go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2024 roku, czyli na trzy najbliższe lata. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, boczny defensor trafił do klubu z Górnego Śląska na zasadzie wolnego transferu.

Po sfinalizowania transakcji zawodnik i osoby odpowiedzialne za ten transfer ze strony klubu podzieliły się swoimi wrażeniami z oficjalnym portalem internetowym sensacyjnego mistrza Polski z 2019 roku (piast-gliwice.eu).

Alexandros Katranis: Jestem bardzo szczęśliwy, że znalazłem się w tym miejscu, czuję dumę. Dopiero niedawno trafiłem do Gliwic, poznałem ludzi i jestem w stu procentach zadowolony. Zdecydowałem się na grę dla Piasta, ponieważ ten klub od pierwszego kontaktu wykazywał duże zainteresowanie moją osobą, co ma dla mnie duże znaczenie. Piast jest dobrą drużyną, a Ekstraklasa jest mocną ligą, dlatego podjęcie tej decyzji nie było trudną sprawą.
Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice: Nie ustawaliśmy w staraniach, by znaleźć zawodnika na tę konkretną pozycję. To zawodnik dynamiczny i pracowity, który może też pokazać swoją skuteczność w grze do przodu. To wielokrotny młodzieżowy reprezentant swojego kraju. Wierzę, że te walory sportowe potwierdzi w barwach naszego klubu.
Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice: Zależało nam na tym, by podnieść rywalizację w drużynie na lewej obronie. Alexandros jest zawodnikiem młodym, który już zdążył poznać grę na wysokim poziomie. Liczymy, że u nas jeszcze bardziej się rozwinie i przyczyni się w sposób znaczący w sięganiu po kolejne zwycięstwa.

Co więcej można powiedzieć o najnowszym nabytku piątego obecnie zespołu PKO Bank Polski Ekstraklasy? Alexandros Katranis jest wychowankiem Atromitosu Ateny, ale w trakcie swojej kariery występował również we Francji, w Belgii i Turcji, gdzie bronił barw drużyn tj. Saint-Etienne, Mouscron czy Hatayspor. 23-latek ma na swoim koncie także występy meczach w młodzieżowych reprezentacjach Grecji. W kadrze U-19 zapisał 19 występów, w reprezentacji do lat 21 rozegrał 18 spotkań, w każdej z grup zdobył po jednej bramce. Od połowy sierpnia bieżącego roku pozostawał bez klubu, więc do Piasta Gliwice trafił jako wolny zawodnik i dlatego mogło do tego dojść już po zamknięciu letniego okna transferowego.

Największym hitem transferowym „Piastunek” przed sezonem 2021/2022 było sprowadzenie pomocnika Damiana Kądziora z Eibar, który ma przejąć rolę lidera po Jakubie Świerczoku, który odszedł za około 2 miliony euro do ligi japońskiej. Poza tym do Gliwic trafili też Michael Ameyaw, Alberto Toril, Miguel Munoz, Nikola Stojiljković czy młodzieżowcy Ariel Mosór i Gabriel Kirejczyk.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button