PKN ORLEN ze wsparciem dla polskiej siatkówki co najmniej do 2026 roku!

Dwa dni po wywalczeniu wicemistrzostwa świata przez reprezentację Polski w piłce siatkowej mężczyzn poinformowano, że PKN ORLEN przedłuża owocną współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej (PZPS). PKN ORLEN będzie wspierał siatkarską rodzinę co najmniej przez cztery kolejne lata.

PKN ORLEN z polską siatkówką co najmniej do 2026 roku! (Fot.: PKN ORLEN/materiały prasowe)

Polska siatkówka z potężnym sponsorem na kolejne lata

Ogłoszenie nowej umowy pomiędzy PKN ORLEN a PZPS-em oznacza, że reprezentacje Polski zarówno kobiet, jak i mężczyzn w siatkówkę przez kolejne cztery lata będą mogły liczyć na wsparcie koncernu. Tym samym najcenniejsza polska marka – ORLEN – dalej będzie towarzyszyć zawodnikom i kibicom podczas najważniejszych wydarzeń siatkarskich w kraju i za granicą. PKN ORLEN wspierał reprezentację mężczyzn w siatkówce m.in. podczas zakończonych właśnie Mistrzostw Świata. Ze świeżo upieczonymi wicemistrzami świata spotkał się Daniel Obajtek, Prezes Zarządu Koncernu.

„Jesteśmy największym sponsorem polskiego sportu i to się nie zmieni. Wręcz przeciwnie. Skala naszego zaangażowania systematycznie rośnie. Wspieramy już ok. 90 utalentowanych zawodników, ponad 70 klubów sportowych, 10 związków i 2 komitety. Do sponsoringu podchodzimy w sposób przemyślany i długofalowy. Angażujemy się w projekty, które wzmacniają globalną rozpoznawalność marki ORLEN. Aktywnie wspieramy także rozwój dyscyplin, które cieszą się popularnością wśród kibiców. Według badania przeprowadzonego przez pracownię ARC Rynek i Opinia, siatkarskie zmagania aktywnie śledzi aż 64% Polaków, co przekłada się bezpośrednio na korzyści nie tylko wizerunkowe, ale też biznesowe. Nie zapominamy przy tym o najmłodszych, przyszłych mistrzach, których również będziemy wspierać w ramach kontynuowanej współpracy”. – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale współpraca PKN ORLEN z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej nie ogranicza się jedynie do ekspozycji logotypu na koszulkach drużyny narodowej podczas imprez międzynarodowych. PKN ORLEN w ostatnich latach aktywnie angażował się również w sponsoring reprezentacji młodzieżowych, siatkówki plażowej oraz programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który objął swoim zakresem 7 tysięcy uczniów w 186 szkołach na terenie całego kraju i stanowi podstawę piramidy szkolenia, która zapewnia stały dopływ talentów, którego zazdrości cały siatkarski świat.

Można było się tego spodziewać, ale od dziś mamy już pewność, że narodowy czempion, jak często nazywany jest PKN ORLEN, pozostanie sponsorem Reprezentacji Kobiet i Mężczyzn wszystkich kategorii wiekowych w piłce siatkowej, plażowej i halowej do końca 2026 roku. Na przełomie września i października bieżącego roku reprezentacja kobiet zmierzy się w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Polsce i Holandii. Najlepsze zawodniczki będą rywalizować m.in. w halach w Gdańsku, Gliwicach i Łodzi podczas 40 spotkań.

Na koniec warto przypomnieć, że siatkówka to ten sport drużynowy, w którym od lat odnosimy największe sukcesy, a PKN ORLEN już od blisko dekady jest zaangażowany w jej rozwój.

<script type="text/javascript" src="https://www.footballwidgets.com/js/major_cup_widgets.js" async="async"></script>
<div class="tlds_major_cup_widget" data-widget="scoreboard" data-comp="-6" data-utc-offset="1"></div>

Źródło: volley24.pl/PKN ORLEN (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x