Piłkarze Górnika Zabrze zapraszają kibiców na grilla! Jest jeden warunek.

Emocje związane z występami piłkarskiej reprezentacji Polski w październikowych meczach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Katarze pomału opadają. Już w sobotę wznowione zostaną zmagania w PKO Bank Polski Ekstraklasie 2021/2022, a hitem dnia będzie konfrontacja Górnika Zabrze z Wisłą Kraków. Przy okazji tego spotkania piłkarze drużyny gospodarza wyszli z niecodzienną inicjatywą, która ma pomóc w zapełnieniu stadionu. O czym dokładnie mowa?

Piłkarze Górnika Zabrze zapraszają kibiców na grilla! Jest jeden warunek. (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PKO Ekstraklasa: Piłkarze Górnika Zabrze rzucili wyzwanie kibicom

Fani Górnika Zabrze są jednymi z najlepszych w Polsce, ale ostatnimi czasy frekwencja podczas spotkań na Stadionie im. Ernesta Pohla nie była zadowalająca. Na pucharowy mecz z Radomiakiem Radom (2:0) pofatygowało się niewiele ponad 3 tysiące osób, a podczas ligowej potyczki z Wisłą Płock (4:1) było ich niespełna 8 tysięcy. Wiele klubów byłoby zadowolone z takiej frekwencji, ale dla „Trójkolorowych” to bardzo słabe liczby.

W związku z tym klub, a konkretnie piłkarze pierwszego zespołu, postanowił zorganizować swoisty challenge dla kibiców. Nagrodą będzie wspólny grill, który zostanie urządzony na Arenie Zabrze. Musi zostać jednak spełniony jeden warunek. Kibice 14-krotnych Mistrzów Polski muszą pobić frekwencyjny rekord bieżącego sezonu.

Screen: Górnik Zabrze/Twitter

Biciu frekwencyjnych rekordów nie sprzyja co prawda jesienna aura, ale już ranga spotkania jak najbardziej. Zabrzanie podejmą bowiem Wisłę Kraków, której kibice przyjaźnią się z fanami Ruchu Chorzów. Zwycięstwo z „Białą Gwiazdą” jest więc sprawą honorową. Zwłaszcza dla miejscowych fanów… i Łukasza Podolskiego, z którego w mediach społecznościowych najbardziej szydzą właśnie kibice spod Wawelu.

Nie bez znaczenia będzie też fakt, że przyjezdni wybierają się na Górny Śląsk w liczbie tysiąca fanów, więc szykuje się gorąca atmosfera, a ta potrafi przyciągnąć na trybuny osoby, które wybierają sobie najatrakcyjniejsze z punktu widzenia oprawy mecze.

Mecz Górnik Zabrze – Wisła Kraków o 17:30 w sobotę 16 października 2021 roku. Na cztery dni przed pierwszym gwizdkiem sędziego sprzedało się łącznie około 7 tysięcy wejściówek, ale można mieć w zasadzie pewność, że minimum te kilkanaście tysięcy się spokojnie uzbiera.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X