Piłkarze Broendby zagrali w barwach Ukrainy

Podczas meczu ligowego z zespołem Sonderjyske zawodnicy Broendby zagrali w barwach nawiązujących do flagi Ukrainy.

Piłkarze Broendby zagrali w barwach Ukrainy
Piłkarze Broendby zagrali w barwach Ukrainy

Zawodnicy Broendby solidarni z Ukrainą

Piłkarski świat jednoczy się po tym jak Rosja napadła zbrojnie na Ukrainę. W piłce nożnej reprezentacja tego kraju nie może już brać udziału w żadnych rozgrywkach międzynarodowych FIFA oraz UEFA, a kluby zostały wykluczone z pucharów. W innych dyscyplinach jest bardzo podobnie – zawodnicy i drużyny odmawiają gry przeciwko zespołom czy sportowcom z Rosji.

Na interesujący gest solidarności z Ukrainą zdecydował się duński klub Broendby, który podczas poniedziałkowego meczu ligowego wystąpił w barwach nawiązujących do flagi naszego wschodniego sąsiada. Najczęściej klub ten występuje w barwach żółto-niebieskich, ale ze względu na aktualne okoliczności zdecydował się na odwrócenie kolorów – zagrał w niebieskich koszulkach oraz żółtych spodenkach. Zebrano także pieniądze razem z organizacją Save The Children.

Broendby IF to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek duńskiej piłki nożnej w Europie. Założona została 3 grudnia 1964 roku. Obecnie klub nieco zawodzi swoich kibiców, gdyż zajmuje trzecie miejsce w lidze i traci kilka punktów do odwiecznego rywala, FC Kopenhagi.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x