Piłkarz stracił przytomność. Przerażające sceny w lidze tureckiej

Kibice Besiktasu Stambuł przeżyli chwile niczym duńscy fani na Euro 2020. Wszystko przez upadek i utratę przytomności przez jednego z zawodników.

Piłkarz stracił przytomność. Przerażające sceny w lidze tureckiej
Piłkarz stracił przytomność. Przerażające sceny w lidze tureckiej (fot. Twitter.com/Besiktas)

Późna reakcja sędziów

Fabrice N’Sakala w końcówce meczu z Gazisehirem Gaziantep niespodziewanie upadł na ziemię. W pierwszej chwili ani piłkarze, ani sędzia nie zwrócili na to szczególnej uwagi. To sprawiło, że spotkanie przerwane zostało dopiero po kilkudziesięciu sekundach od całego incydentu. W tureckich mediach już krytykuje się za to arbitrów pracujących przy tym meczu.

Kongijczyk odczuwał ból, prawdopodobnie w klatce piersiowej, po czym osunął się na ziemię. Zawodnik dość szybko odzyskał przytomność. Po chwili na murawie pojawiła się karetka, którą piłkarz przewieziony został do szpitala. W placówce wykonano mu niezbędne w takich momentach badania. Ich wyniki jeszcze nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Piłkarz czuje się już lepiej

N’Sakala podobno czuje się już dobrze. Taką wiadomość podał Besiktas na łamach swoich mediów społecznościowych. Piłkarz jest teraz obserwowany przez lekarzy, którzy starają się dociec, co było przyczyną upadku zawodnika na murawę. Z całą pewnością piłkarz przed sezonem przeszedł szereg rutynowych badań, co pozwala wykluczyć pewne scenariusze.

31-letni obrońca reprezentujący Demokratyczną Republikę Konga w tym sezonie ligi tureckiej zagrał w obu spotkaniach swojego zespołu. To podstawowy zawodnik klubu. W sierpniu ubiegłego roku N’Sakala przeszedł do Besiktasu z Alanyasporu. Wcześniej defensor reprezentował barwy takich klubów jak Anderlecht czy francuskie Troyes. Portal Transfermarkt wycenia tego zawodnika na milion euro.

N’Sakala podzieli los Eriksena?

Jak na razie trudno jest spekulować, chociaż wydaje się, że problemy Kongijczyka mogą mieć takie same podłoże, co w przypadku Christiana Eriksena z reprezentacji Danii. Upadek tego piłkarza podczas Euro 2020 zapamiętają kibice na bardzo długo. I chociaż walka o życie zawodnika w trakcie najważniejszej imprezy piłkarskiej Starego Kontynentu wyglądała dramatycznie, nie jest wykluczone, że Eriksen będzie mógł kontynuować karierę. Jego zatrudnieniem jest zainteresowany chociażby Ajax Amsterdam.

W feralnym spotkaniu Besiktas Stambuł zremisował 0:0. Była to druga kolejka Super Lig. Klub N’Sakali przed niedzielnymi meczami ligowymi zajmował drugie miejsce w tabeli z jednym zwycięstwem i jednym remisem na koncie. Drużyna ze Stambułu w tym sezonie jeszcze nie straciła bramki i jest jednym z faworytów do wygrania rozgrywek krajowych.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Piłkarz stracił przytomność. Przerażające sceny w lidze tureckiej

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P