Piłkarz City w więzieniu. Kto w jego miejsce?

Manchester City szuka następcy dla Benjamina Mendy’ego, który aktualnie przebywa w więzieniu i jest zawieszony przez klub. Wydaje się, że „Obywatele” znaleźli odpowiednie rozwiązanie.

Piłkarz City w więzieniu. Kto w jego miejsce?
Piłkarz City w więzieniu. Kto w jego miejsce?

Benjamin Mendy zawieszony

Benjamin Mendy oskarżony jest o cztery gwałty i napaść na tle seksualnym. Czyny piłkarza ujawnione zostały przez trzy kobiety. Jak wynika ze szczątkowych informacji związanych ze śledztwem, zawodnik Manchesteru City miał dopuścić się czynów zabronionych przez prawo między październikiem tamtego roku a sierpniem tego roku.

Policja potwierdziła wszystkie oskarżenia wobec piłkarza. Ten teraz przebywa w więzieniu w Liverpoolu. Pełnomocnik Mendy’ego złożył wniosek o zwolnienie za kaucją, jednak sąd nie przychylił się do tej prośby. Manchester City w odpowiedzi na całe to zajście zawiesił swojego piłkarza. Jak informują media, pełną parą szuka się u „Obywateli” następcy dla oskarżonego Francuza.

Włoscy dziennikarze informują, że nieoficjalnie mówi się, iż Mendy’ego w City zastąpi Theo Hernandez, a przynajmniej taki jest plan „The Citizens”. Piłkarz ten jest obecnie związany umową z AC Milanem. Zarabia w nim 1,5 miliona euro na sezon, więc właściciele angielskiego klubu liczą, że przekonają go sporą podwyżką.

PSG też stanie do walki po Hernandeza?

Może się okazać, że na rynku transferowym Manchester City będzie miał bardzo poważnego kontrkandydata. W walce o Hernandeza podobno będzie też PSG. Na ten moment nie jest wiadome to, jak poważnie w Paryżu podchodzą do sprawy tego transferu.

Theo Hernandez w tym tygodniu zadebiutował w reprezentacji Francji. „Trójkolorowi” wygrali 2:0 z Finlandią, a zawodnik AC Milanu rozegrał w tym pojedynku pełne 90 minut.

Prawdopodobnie Benjamin Mendy jeszcze w tym tygodniu stanie przed sądem. Zanim przeszedł do Manchesteru City grał w lidze francuskiej. Najpierw był zawodnikiem Le Havre, a potem Marsylii i na końcu Monaco. W reprezentacji narodowej rozegrał 10 meczów.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button