Pierwsze podium Kamila Stocha w sezonie 2021/2022! W niedzielę zwycięstwo?

W sobotnim konkursie Pucharu Świata 2021/2022 w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal doczekaliśmy się przełamania reprezentantów Polski. Wszystko za sprawą Kamila Stocha, który po udanych kwalifikacjach zameldował się również na podium pierwszych zawodów indywidualnych!

Pierwsze podium Kamila Stocha w sezonie 2021/2022! W niedzielę zwycięstwo?

PŚ Klingenthal 2021: Stoch na podium

Po piątkowych kwalifikacjach apetyty kibiców na dobre wyniki skoczków znacznie wzrosły. Kamil Stoch uzyskał trzecią notę, potwierdzając, że jest obecnie w najlepszej formie spośród reprezentantów naszego kraju. Trzykrotny mistrz olimpijski był zadowolony ze swojego skoku, co dobrze wróżyło przed sobotnią rywalizacją. Pierwsze trzy weekendy były bardzo nieudane dla Biało-Czerwonych, więc komentatorzy tonowali nieco nastroje. Jak się później okazało, zupełnie niepotrzebnie.

Poza zasięgiem okazał się być wczoraj Stefan Kraft, który wygrał pierwszy tegoroczny konkurs na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Reprezentant Austrii zwyciężył dzięki próbom na odległość 138 metrów i 130 m. Drugie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud i tylko ta dwójka uzyskała lepsze wyniki od naszego orła. To właśnie Kamil Stoch był trzeci i tym samym po raz 80. w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata!!!

To jednak nie wszystko. Pucharowe punkty podczas pierwszy zawodów na obiekcie w niemieckim Klingenthal zdobyło jeszcze dwóch innych reprezentantów Polski. Zmagania na 17. miejscu zakończył Piotr Żyła. Ponadto ostatnie premiowane miejsca zajął Paweł Wąsek. Sztuka ta nie udała się czwartemu z naszych zawodników, Aleksandrowi Zniszczołowi, który zajął 37. pozycję. Wróćmy jednak do Kamila Stocha. Co miał do powiedzenia po zakończeniu sobotnich zawodów nasz mistrz?

„Za mną super dzień i dobre zawody. Już w piątek wszystko grało tak, jak należy. Kontynuowałem to, co wcześniej zacząłem. Mogłem zbierać owoce swojej pracy. W Kuusamo i Wiśle czułem, że wszystko jest w porządku. Skoki były na dobrym poziomie. Brakowało informacji zwrotnej odnośnie odległości i wyniku. Teraz przy równych warunkach i swobodnych skokach byłem w stanie wejść na podium. To nagroda za cierpliwość i pracę.” – powiedział KAMIL Stoch (CYTAT ZA SPORT.TVP.PL).

Jest pierwsze podium, czekamy na pierwsze zwycięstwo. Może już dziś? Drugi konkurs w Klingenthal odbędzie się 12 grudnia. Początek o godzinie 16:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button