Piast stawia na nowoczesną opiekę medyczną piłkarzy

Piast Gliwice jako pierwszy klub w polskiej ekstraklasie zdecydował się wprowadzić nowe standardy diagnostyki obrazowej i rehabilitacji wśród swoich zawodników. Pilotażowy program oparty o innowacyjne, ultramobilne rozwiązania ultrasonograficzne wystartował z końcem grudnia. Partnerem technologicznym projektu jest firma Philips.

Piast stawia na nowoczesną opiekę medyczną piłkarzy
Piast stawia na nowoczesną opiekę medyczną piłkarzy

Opóźniona diagnostyka urazów

Piłka nożna jest bez wątpienia sportem obarczonym wysokim ryzykiem kontuzji. Urazy, w szczególności te w okolicach kończyn dolnych, to częsty element rozgrywek piłkarskich. Do tej pory diagnozowanie opierało się głównie na badaniu fizykalnym. W celu dokładniejszej analizy i wykonania USG wymagane było przewiezienie zawodnika do miejsca, gdzie stacjonarnie takie badanie można byłoby przeprowadzić. Opóźniało to wdrożenie odpowiedniego planu leczenia i utrudniało bieżącą, regularną kontrolę kontuzjowanego piłkarza. Obecnie zastosowanie mobilnej ultrasonografii umożliwia zmianę tego podejścia. Z jej wykorzystaniem zespół pod nadzorem medycznym dr Dominika Sieronia ma za zadanie stworzyć nowe protokoły oceny stanu zdrowia i kondycji zawodników Piasta Gliwice.

STS kod promocyjny 2022
STS kod promocyjny na darmowy bonus bez depozytu

Strategiczne partnerstwo

Pierwszym krokiem w realizacji projektu jest podpisanie umowy z firmą Philips, która dzieląc się swoim doświadczeniem pomoże zaadaptować nowe technologie medyczne w sporcie. 

– Obecne możliwości pozwalają na maksymalną mobilność sprzętu medycznego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań możemy zapewnić szybką i jednocześnie precyzyjną ocenę kontuzji w miejscu oraz czasie wystąpienia zdarzenia – na boisku, podczas treningu czy rozgrywek. Praktycznie natychmiast potwierdzamy lub wykluczamy urazy, które wymagają leczenia w trybie pilnym. Cieszymy się, że możemy wesprzeć klub sportowy Piast Gliwice w wypracowywaniu nowych standardów leczenia, które pomogą precyzyjniej diagnozować i jeszcze efektywniej zarządzać zdrowiem piłkarzy, a także będą wspierać podejmowanie strategicznych decyzji podczas ważnych meczów Ekstraklasy – mówi Marcin Bruszewski, District Leader Direct CEE w Philips, który jest partnerem technologicznym projektu.

W ramach współpracy Philips przekazał klubowi Piast Gliwice ultramobilny ultrasonograf – Lumify, który będzie towarzyszył drużynie podczas nadchodzących turniejów, ale również w całym procesie rehabilitacji oraz fizjoterapii. Urządzenie, które zostało wprowadzone na rynek jako „stetoskop 2.0” działa przy wsparciu aplikacji mobilnej, która uruchomiona na telefonie bądź tablecie zmienia go w monitor diagnozujący badanego pacjenta. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Paszport zdrowia zawodnika nowym standardem?

Jak zapowiadają przedstawiciele klubu Piast Gliwice oraz firmy Philips, która jest partnerem technologicznym projektu, rekomendacje i wnioski z programu będę przekazywane  innym klubom piłkarskim, a docelowo także promowane wśród klubów reprezentujących inne dyscypliny sportowe.

– Jesteśmy otwartym i nowoczesnym klubem, dlatego też chętnie sięgamy po nowe rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia zawodników. Mamy nadzieję, że z naszych doświadczeń będą mogły skorzystać inne kluby i w przyszłości będziemy mogli wypracować ustandaryzowany system opieki medycznej na kształt paszportu zdrowia piłkarza, który będzie podążał za zawodnikiem także przy ewentualnych transferach, z korzyścią dla samych piłkarzy, ale również klubów sportowych – podsumowuje Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button