Phoenix Mercury pokonuje New York Liberty w thrillerze w play-offach do WNBA

Zakończyły się czwartkowe zmagania w play-offach żeńskiej ligi NBA (zwanej po prostu WNBA). Najbardziej spektakularnym i emocjonującym pojedynkiem okazał się być ten stoczony między drużynami New York Liberty a Phoenix Mercury, który trzymał w napięciu aż do ostatnich sekund. Ostatecznie zwycięsko wyszła z niego drużyna Phoenix Mercury. Dla obu tych zespołów był to początek zmagań w play-offach. Zasadniczy sezon WNBA zakończył się bowiem kilka dni temu – w niedzielę, 19 września tego roku.

Phoenix Mercury pokonuje New York Liberty w thrillerze w play-offach do WNBA

W meczu między obiema drużynami ze swojej najlepszej strony pokazała się Skylar Diggins-Smith, która zdobyła w nim aż 22 punkty (wynik całego spotkania to 83-82 dla Phoenix Mercury). W historii ligi z pewnością zapisała się jednak Brianna Turner, która na zaledwie 0.4 sekundy zdobyła punkt decydujący o wyniku meczu, a zarazem przełamujący utrzymujący się do tego momentu remis między tymi właśnie drużynami. Spotkanie okazało się bardzo wyrównane, a plasujące się na piątej pozycji Mercury zdołało zapisać sobie w nim bardzo cenną wygraną, która z pewnością przyda mu się w dalszych fazach rozgrywek. W najbliższym czasie Phoenix, które zdobyło 19-13 w regularnym sezonie, zawalczy ze znajdującym się na czwartym miejscu Seattle Storm. Będzie to kolejna ważna dla niego rywalizacja.

W drugim czwartkowym spotkaniu Dallas Wings w bardzo zdecydowany sposób przegrało ze znajdującym się na szóstej pozycji w lidze zespołem Chicago Sky. Ten ostatni grał u siebie. Kahleah Copper zdołała zdobyć aż 23 punkty w tym spotkaniu, natomiast Candrace Parker zakończyła je z tak zwanym double-double, doskonale pokazując się na boisku. Chicago Sky zwycięstwem tym awansowało do drugiej rundy play-offów WNBA.

Zmagania w play-offach do ligi WNBA doczekają się kontynuacji już w najbliższą niedzielę, kiedy to Phoenix Mercury podejmie aktualne mistrzynie w Seattle Storm. Chicago Sky zagra zaś na wyjeździe z zespołem Minnesota Lynx. Oba te pojedynki rozpoczną się o godzinie 21:00 czasu polskiego. Polscy bukmacherzy (ale tylko wybrani) już teraz przyjmują zakłady bukmacherskie na oba te mecze.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Phoenix Mercury pokonuje New York Liberty w thrillerze w play-offach do WNBA

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P