PGE Skra Bełchatów powalczy we wtorek o półfinał Pucharu CEV!

We wtorek 8 lutego siatkarze PGE Skry Bełchatów rozegrają rewanżowe spotkanie 1/4 finału Pucharu CEV 2021/2022 z rumuńską Arcadą Gałacz. Dziewięciokrotni Mistrzowie Polski są minimalnie bliżej półfinału, bo to oni wygrali pierwszy mecz (3:2) i mają minimalną zaliczkę. Początek tego pojedynku o godzinie 17:00.

PGE Skra Bełchatów powalczy we wtorek o półfinał Pucharu CEV! (Fot.: PGE Skra Bełchatów/materiały prasowe)

Puchar CEV: Zapowiedź meczu Arcada Gałacz – PGE Skra Bełchatów

W zgodnej opinii analityków wszystkich firm bukmacherskich zdecydowanym faworytem rewanżu w 1/4 finału Pucharu CEV są siatkarze PGE Skry Bełchatów, którym daje się nawet 80% szans na odniesienie drugiego zwycięstwa nad rumuńską Arcadą Gałacz.

Jednak już pierwsze spotkanie, rozegrane tydzień temu w bełchatowskiej „Energii”, pokazało, że to wcale nie musi być tzw. spacerek. Żółto-czarni na własnym parkiecie prowadzili już 2:0 w setach, ale koniec końców zwycięstwo zapewnili sobie po tie-breaku.

Ówcześni goście mocno ryzykowali w polu zagrywki, co przyniosło im wymierne korzyści. Można się spodziewać, że na własnym obiekcie będą w tym elemencie siatkarskiej sztuki jeszcze groźniejsi, więc nawet na moment nie można ich zlekceważyć.

Na szczęście PGE Skra Bełchatów znajduje się ostatnimi czasy w niezłej dyspozycji, co potwierdziła podczas minionego weekendu, kiedy to wygrała 3:1 z Projektem Warszawa. Rywal też nie może narzekać na formę, co zapowiada nam świetne widowisko.

Z tego co widać na filmikach zamieszczanych w mediach społecznościowych, tym razem bełchatowianie zagrają mocnym składem, więc kibice nie powinni drżeć o wyniki. Niestety transmisji z tego pojedynku nie przewidziała żadna z polskich stacji telewizyjnych.

Asystent trenera PGE Skry przed rewanżowym meczem w Pucharze CEV

W przypadku awansu do kolejnej rundy siatkarze PGE Skry Bełchatów o wielki finał prawdopodobnie powalczą z pogromcą włoskiej Modeny, francuskim Tours VB. Francuzi w pierwszym meczem 1/4 finału pokonali 3:0 czeskie Karlovarsko.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button