Pep Guardiola menadżerem grudnia w Premier League

Trener Manchesteru City Pep Guardiola wygrał w grudniu nagrodę Menedżera Miesiąca Premier League, zdobywając ją drugi miesiąc z rzędu.

Pep Guardiola manchester
Pep Guardiola menadżerem grudnia w Premier League (foto: Beanyman Sports)

Pep Guardiola idzie po rekord

Po otrzymaniu nagrody w listopadzie za kierowanie Obywatelami do trzech zwycięstw z trzech, Hiszpan poprowadził liderów do zwycięstwa we wszystkich siedmiu meczach ligowych w okresie świątecznym, zdobywając ośmiopunktową przewagę na szczycie tabeli.

Zwycięstwa na wyjeździe z Aston Villą i Watford na początku miesiąca, wkrótce potem zdominowali Wolverhampton Wanderers, Leeds United i Newcastle United z wynikiem 12-0.

Guardiola i spółka zapewnili, że ich rekord w grudniu został zdobyty dzięki fascynującemu zwycięstwu 6:3 u siebie przeciwko Leicester City w Boxing Day i niewielkim wygranym 1:0 z Brentford trzy dni później.

Kataloński menadżer zdobył teraz nagrodę Menedżera Miesiąca 11 razy podczas swoich rządów na stadionie Etihad – tylko Sir Alex Ferguson (27) i Arsene Wenger (15) zdobyli tę nagrodę więcej.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus bez depozytu29 PLN
Bonus za depozyt1200 PLN
Zakład bez ryzyka200 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl

Guardiola został wybrany w grudniu przed innymi nominowanymi Antonio Conte, Mikelem Arteta i Jurgenem Kloppem.

Napastnik Man City, Raheem Sterling, również otrzymał comiesięczne wyróżnienie, ponieważ został wybrany Piłkarzem Miesiąca Premier League w grudniu, po strzeleniu pięciu goli w tyluż meczach ligowych.

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław Kostnicki
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Pep Guardiola menadżerem grudnia w Premier League

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe