Peier wraca do skakania po długiej przerwie

Aż 10 miesięcy Killian Peier czekał na powrót do skakania po kontuzji kolana. Medalista MŚ poinformował w mediach społecznościowych, że wznowił treningi!

Peier wraca do skakania po długiej przerwie
Peier wraca do skakania po długiej przerwie

Fatalna kontuzja z października

Killian Peier, który zdobył brązowy medal mistrzostw świata w skokach w Seefeld, w październiku 2020 zerwał więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie. Kontuzja ta wykluczyła go ze skakania aż na 10 miesięcy, chociaż wstępne diagnozy były jeszcze bardziej pesymistyczne.

Zawodnik po fatalnym upadku na obiekcie w Einsiedeln bardzo długo musiał czekać na wznowienie treningów. W międzyczasie nie tylko walczył z kolanem, ale również z zakażaniem koronawirusem. Na szczęście, wydaje się, iż zawodnik najgorsze ma już za sobą.

11 sierpnia, czyli w ostatnią środę, skoczek na Instagramie opublikował zdjęcie z dopiskiem: „Pierwsze skakanie już za mną. Strasznie się cieszę, że mogłem wrócić. Jestem pewny siebie i chcę krok po kroku podnosić sobie poprzeczkę„.

<<

Peier będzie gotowy na nowy sezon?

Wiele wskazuje na to, że szwajcarski skoczek będzie gotowy do powrotu do rywalizacji na nowy sezon. Przygotowuje się do niego między innymi z Othmarem Buholzerem, który jest… byłym piłkarzem ręcznym.

Przypominamy, że sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpoczyna się 20 listopada 2021 roku, natomiast jego koniec jest zaplanowany na 27 marca 2022. Pierwsza impreza cyklu rozegrana zostanie w Niżnym Tagile, natomiast ostatnie zawody – tradycyjnie – będą miały miejsce w Planicy.

Łącznie na nowy sezon PŚ zaplanowano 35 konkursów, w których zobaczymy 28 rywalizacji indywidualnych, 5 drużynowych oraz 2 mieszane.

Kibice w Polsce na pewno ucieszą się na wieść, że dwukrotnie będą mogli podziwiać na żywo skoczków w naszym kraju. 4 i 5 grudnia rozegrane zostaną zawody w Wiśle. Z kolei 15 i 16 stycznia zobaczymy zawodników na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Między 4 a 20 lutego odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X