Pehlivan z kolejną kontuzją. Mają już następcę!

Pech nie opuszcza Doruka Pehlivana. Zawodnik Łomży Vive Kielce przeszedł w ostatnim czasie dwie operacji kolana i na ten moment nie wiadomo, kiedy będzie mógł wrócić do pełni sił. W obecnym klubie już znalezionego jego następcę.

Pehlivan z kolejną kontuzją. Mają już następcę!
Pehlivan z kolejną kontuzją. Mają już następcę!

Problemy zdrowotne Turka

Turecki rozgrywający formalnie cały czas pozostaje zawodnikiem kieleckiego klubu, ale obecnie nie trenuje w naszym kraju. Pehlivana zdecydowano się wypożyczyć do GWD Minden i to właśnie w barwach tej drużyny ostatnio występował.

W Niemczech nie mieli powodów do narzekania, jeśli chodzi o zawodnika klubu z Kielc. Szczypiornista swego czasu był nawet jednym z najskuteczniejszych zawodników w Minden. W ubiegłym sezonie rzucił aż 107 bramek w 31 pojedynkach. Do tego kilkakrotnie trafił do siódemki kolejki ekstraklasy niemieckiej, co jest sporym wyróżnieniem.

Wiadomo, że Turek nie będzie już na wypożyczeniu po zakończeniu sezonu 2021/2022. Niestety dla Łomży Vive Kielce, zawodnik w ostatnim czasie przeżywa kolejne problemy zdrowotne, które mogą poważnie zaszkodzić mu w złapaniu odpowiedniej formy.

Łękotka ciągle daje o sobie znać

Z powodu kontuzji łękotki Pehlivan w kwietniu tego roku musiał przejść zabieg kolana. Teraz jest po kolejnej tego typu interwencji lekarzy i wszystko wskazuje na to, że przez to będzie musiał pauzować znacznie dłużej, niż początkowo przypuszczano.

Prezes Bertus Servaas z całą pewnością będzie musiał bacznie przyglądać się całej sytuacji. Jeżeli okaże się, iż Pehlivan będzie często narzekał na zdrowie albo nie wróci do pełni sił, raczej nie ma co liczyć na kolejną umowę z Łomżą Vice Kielce.

TSV GWD Minden już zdaje się szukać zastępstwa dla kontuzjowanego szczypiornisty pozyskanego z PGNiG Superligi. Lekarstwem na bolączki drużyny ma być Jan Grebenc. Reprezentant Słowenii został ogłoszony nowym nabytkiem klubu. Wcześniej trenował i występował na pozycji rozgrywającego w Celje.

PGNiG Superliga 2021/2022. Kiedy start i mecze?

Polska ekstraklasa szczypiornistów rusza na początku września 2021 roku. Pierwsze pojedynki zaplanowano na 04.09. Łomża Vive Kielce pojedynek numer jeden rozegra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. W niedzielę dojdzie za to do ciekawie zapowiadającego się meczu między Wisłą Płock a MMTS-em Kwidzyn.

Drużyna z Kielc ponownie będzie uznawana za faworyta do wygrania ligi. Zawodnicy tego klubu ostatnio wygrali mocno obsadzony turniej w Moskwie, czym udowodnili, iż są w odpowiedniej dyspozycji do rozpoczęcia zmagań w nowym sezonie.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X