Paweł Baran dołącza do ekipy Viaplay

Ekipa Formuła 1 na platformie streamingowej z polskim oddziałem Viaplay poszerza się o kolejne nazwisko związane z motosportem. Po Mikołaju Sokole, Macieju Jermakowem i Aldonie Marciniak do tego grona dołącza dziennikarz TVP Sport – Paweł Baran.

Paweł Baran dołącza do ekipy Viaplay F1 Team. Foto: Viaplay Sport Polska/Twitter

Zespół Viaplay F1 Team z kolejnym transferem

Paweł Baran oprócz pracy jako dziennikarz TVP Sport jest także administratorem kanału TVP Sport na platformie YouTube. Do tego można, dodać, że jest grafikiem komputerowym, dzięki temu wiele grafik, można było zobaczyć na mediach społecznościowych TVP Sport. Nagrywał także filmy związane z Formułą 1 w serii Baran Mechaniczny, gdzie o kulisach i ciekawostki związanymi między innymi z pracą w padoku królowej motosportu.

Oprócz zainteresowania królową sportu. Paweł również się skokami narciarskimi. Jak można przeczytać na stronie sport.tvp.pl. W sercu najwięcej miejsca zarezerwowałem dla skoków narciarskich, Formuły 1 i złocistego trunku. Mocne wyjście z progu kończę zjazdem do alei serwisowej na dotankowanie.

Jednak teraz w nowej roli Paweł Baran będzie zarówno dziennikarzem, jak i grafikiem polskiego oddziału Viaplay. Natomiast pozostanie administratorem kanału TVP Sport na platformie YouTube.

Od tego sezonu wyścigi Formuły 1 będą pokazywane na platformie streamingowej Viaplay. W poprzednich latach wyścigi królowej motosportu kibice mogli obejrzeć na antenie Eleven Sports. Początek nowego sezonu F1 zaplanowano na 5 marca, gdzie wtedy odbędzie się wyścig o GP Bahrajnu na torze Sakhir, wcześniej Viaplay pokaże natomiast testy przedsezonowe, które również odbędą się na tym samym torze. Zakończenie sezonu zaplanowano na 26 listopada tradycyjnie jak to było w poprzednich latach na torze Yas Marina w Abu Zhabi. W kalendarzu F1 na sezon 2023 zaplanowano 24 wyścigów, na razie potwierdzonych jest 23, ponieważ po rezygnacji GP Chin, jedno miejsce w kalendarzu pozostaje wolne, jednak według informacji Chińczycy wskutek rezygnacji z obostrzeń związanymi z COVID-19, chcą walczyć o ich przywrócenie do kalendarza F1 na sezon 2023.

Źródło: Viaplay Sport Polska

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x