Paraolimpijczycy odebrali nominacje od prezydenta Dudy

Przewodniczący MKOl Thomas Bach zamknął XXIV zimowe igrzyska w Pekinie. Jednak to nie koniec sportowych emocji. Już 4 marca rozpoczynają się zmagania paraolimpijczyków w Pekinie. Polskę reprezentować będzie ośmioro sportowców i jeden przewodnik.

To nie koniec sportowych emocji, czas na zmagania paraolimpijczyków.

Prezydent Duda wręczył nominacje

W poniedziałek, 21 lutego, odbyła się w Pałacu Prezydenckim ceremonia wręczenia nominacji sportowcom. Zawodnicy złożyli również uroczyste ślubowanie. W trakcie spotkania swoje przemówienie wygłosiła głowa państwa, prezydent Andrzej Duda. – Trzymamy kciuki za sukces. Wierzymy głęboko, że dacie radę! Poza sportowymi emocjami, jesteście Państwo wspaniałym przykładem dla innych. Pokazujecie, jak cieszyć się życiem i pokonywać trudności – powiedział.

O medale dla Polski zawalczy ośmioro sportowców. Niewykluczone jednak, że wkrótce ta liczba się zwiększy. W środę dojdzie do posiedzenia zarządu PKPar, na którym zostanie podjęta decyzja o ewentualnym poszerzeniu składu Biało-Czerwonych. Na ten moment Polskę będą reprezentowali tacy zawodnicy jak Iweta Faron, Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim, Monika Kukla, Krzysztof Plewa, Witold Skupień,  Igor Sikorski, Andrzej Szczęsny, a także Wojciech Taraba.

Zmagania paraolimpijskie w Chinach potrwają do 13 marca. Do turnieju łącznie zgłoszono aż 736 sportowców z całego świata.

Źródło: Onet.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x