Osasuna zawieszona za ustawianie meczów!

W zakończonym sezonie 2022/23 UEFA ogłosiła, że przeprowadził dochodzenie w sprawie klubu Osasuna, który zakończył sezon na 7. miejscu w La Liga. UEFA podjęła decyzję o zawieszeniu Osasuny w rozgrywkach Europejskich. Choć fani Osasuny byli pełni optymizmu co do możliwości awansu do europejskich rozgrywek, klub martwił się o potencjalne sankcje związane z ingerencją w ustawianie meczów sprzed dekady.

osasuna pampeluna
Osasuna zawieszona za ustawianie meczów!

W styczniu kilku członków poprzedniego zarządu zostało skazanych za przestępstwa takie jak „malwersacja, przestępstwa księgowe, fałszowanie dokumentów i korupcja sportowa”. UEFA prowadziła dochodzenie w celu ustalenia, czy klub był zaangażowany w te działania, czy też dotyczyło to jedynie poszczególnych osób, w ramach rozszerzonej kontroli.

Trener Osasuny, Jagoba Arrasate, twierdził, że jest pewny korzystnego rozstrzygnięcia dochodzenia, ale UEFA przedstawiła negatywny komunikat. Klub potwierdził, że odwoła się od werdyktu UEFA, a na wypadek wykluczenia przygotowuje się rywal Athletic Club, który zakończył poprzedni sezon na ósmym miejscu w lidze.

Jest nam przykro zarówno dla zawodników, jak i dla fanów oraz obecnych władz klubu. Wolelibyśmy, aby sankcje dotknęły odpowiedzialnych za te wykroczenia, a nie ludzi, którzy nie mieli z nimi nic wspólnego. Musi istnieć lepszy sposób postępowania w takich sytuacjach.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Reakcja hiszpańskiej federacji piłkarskiej na zawieszenie Osasuny

W liście opublikowanym przez klub z Pampeluny stwierdzono, że hiszpańska federacja piłkarska nie udzieliła im wsparcia, na co odpowiedzieli:

„To brak szacunku i bardzo poważne działanie, że klub próbuje wplątać RFEF (hiszpańską federację piłkarską) w tę sprawę, dziwnym sposobem omijając pochodzenie skarg. Jest to niezwykle poważne, że chce sprawić, by jego wspaniali kibice uwierzyli, iż RFEF nie wspiera i nigdy nie wspierało ich klubu.

„RFEF działa i będzie nadal działać, aby bronić interesów klubu i kibiców we wszystkich sytuacjach oraz udzielała wsparcia CA Osasunie, co będzie mogła udowodnić bezsprzecznie, gdy nadarzy się odpowiednia okazja. Wówczas federacja ma nadzieję, że autorzy tego oświadczenia oraz jego inspiratorzy publicznie przeproszą RFEF” – oświadczyła federacja.

ZOBACZ: Gdzie oglądać La Liga

Osasuna miała wsparcie Navarra Football Federation, która oświadczyła, że „głęboko ubolewa nad kryterium przyjętym przez UEFA w odrzuceniu uwzględnienia CA Osasuny w europejskich rozgrywkach, do których prawo do gry klub zdobył na boisku przez cały sezon”. Federacja ta krytykuje również traktowanie klubu i jasno daje do zrozumienia, że będzie wspierać Osasunę w tej sprawie.

5 / 5. Ocen: 22

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia zakłady bukmacherskie. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x