ORLEN i Robert Kubica na dłużej w Formule 1!

To już przesądzone! PKN ORLEN pozostanie sponsorem tytularnym teamu Alfa Romeo Racing również na kolejny sezon Formuły 1. To znakomita informacja również dla polskiego kierowcy tego zespołu, Roberta Kubicy, który w 2022 roku wciąż będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego szwajcarskiej ekipy.

ORLEN i Robert Kubica na dłużej w Formule 1! (Fot.: @PKN_ORLEN on Twitter/screen)

Formuła 1: ORLEN i Robert Kubica zostają na kolejny sezon

Informację o przedłużeniu współpracy z Red Bull Racing podczas oficjalnej konferencji prasowej w Warszawie przedstawił prezes PKN ORLEN, Daniel Obajtek, który potwierdził też, że Robert Kubica poza pełnieniem roli kierowcy rezerwowego zespołu Formuły 1 będzie się również ścigał w wyścigach długodystansowych. Za pośrednictwem Twittera poznaliśmy również komentarz Roberta Kubicy.

W kontekście dzisiejszego newsa warto przypomnieć, że w dobiegającym końca sezonie Robert Kubica jako Red Bull Racing wystąpił w dwóch wyścigach Formuły 1, zastępując chorego Kimiego Raikkonena. W Grand Prix Holandii zajął 15. miejsce, we Włoszech poprawił się o jedną pozycję.

Niespełna 37-letni zawodnik jest dotychczas jedynym Polakiem w historii, który miał okazję rywalizować w Formule 1, nazywanej królową sportów motorowych. Zadebiutował w niej 15 lat temu, w Grand Prix Węgier 2006. Podczas kariery w F1, którą brutalnie wyhamował poważny wypadek, Robert Kubica stanął raz na najwyższym stopniu podium. W 2008 podczas wyścigu o Grand Prix Kanady w Montrealu.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button